Powiat Wągrowiecki

Menu

Treść

Serwis Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego

http://wrpo.wielkopolskie.pl/dowiedz-sie-wiecej-o-programie/wez-udzial-w-promocji-programu/biuletyny

Zapraszamy do odwiedzania Serwisu Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

 

„Moja wiedza = mój sukces - kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe osób dorosłych z teren Powiatu Wągrowieckiego”

19 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gołańczy rozpoczęły się zajęcia w ramach pierwszego z dwóch bezpłatnych kursów realizowanych przez Powiat Wągrowiecki, w ramach projektu pt: „Moja wiedza = mój sukces - kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe osób dorosłych z teren Powiatu Wągrowieckiego”.

Regulamin Projektu wraz z Szczegółowym harmonogram udzielania wsparcia w projekcie w załączeniu.

Przypomnijmy, że głównym celem projektu jest podwyższenie kwalifikacji zawodowych, dostosowanych do wymogów pracodawców współpracujących z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Gołańczy, poprzez organizację kursów dodatkowych z zakresu rolnictwa  łącznie dla 97 osób dorosłych w wieku od 25 do 64 lat o niskich kwalifikacjach, uczących się, pracujących lub/i zamieszkujących na terytorium Powiatu Wągrowieckiego.

Każdy Uczestnik Projektu otrzymuje wsparcie w postaci udziału w jednym z dwóch BEZPŁATNYCH KURSÓW:

1. Kursie chemizacyjnym (60 osób) – zajęcia teoretyczne  oraz praktyczne

2. Kursie obsługi kombajnów zbożowych (37 osób) – zajęcia teoretyczne oraz praktyczne.

Zajęcia teoretyczne obywać się będą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gołańczy, natomiast praktyczne w firmach/przedsiębiorstwach współpracujących z ww. szkołą.

Potwierdzeniem nabytych kompetencji i uzyskanych kwalifikacji w wyniku zakończenia udziału w kursie będzie  wydane stosowne zaświadczenie ukończenia przez uprawniony organ.

Projekt skierowany jest do 97 osób dorosłych od 25 do 64 roku życia, uczących się, pracujących lub/i zamieszkujących na terenie powiatu wągrowieckiego, zgłaszających z własnej inicjatywy potrzebę podniesienia swojej wiedzy i kwalifikacji zawodowych, które spełniają trzy poniższe warunki:

I –  są osobami o niskich kwalifikacjach (wykształcenie maksimum średnie);

II – są osobami pracującymi (35 osób) lub osobami biernymi zawodowo (55 osób) lub osobami bezrobotnymi (7 osób);

III – są osobami, które nie uczestniczyły we wsparciu LLL (Lifelong Learning) oferowanym w jakichkolwiek  projektach w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

Uczestnik nie ponosi żadnych kosztów udziału w projekcie. Dodatkowo otrzymuje:  materiały szkoleniowe (skrypt z tematyki omawianej na zajęciach, podręczniki, teczka, notes, długopis), wyżywienie oraz zwrot kosztów dojazdu na zajęcia (dotyczy tylko osób bezrobotnych i biernych zawodowo).

następna strona »

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Stopka

Projekt i wykonanie: extranet

Licencja: CC BY 3.0

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.