Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Serwis informacyjny Starostwa Powiatowego w Wągrowcu

Aktualności   >> Wydarzenia <<

17.10.2014 r. - Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu

W piątek 17 października Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu świętowała jubileusz 50-lecia.
"Dwójka" zaczęła funkcjonować po wojnie, ale w obecnym budynku szkoła działa od 1964 roku. Jest tzw. "tysiąclatką". We wrześniu 2004 roku otrzymała imię Cystersów Wągrowieckich, a od 12 października 2007 roku posiada sztandar.

[więcej ...]

15.10.2014 r. - Szkolenie dla organizacji pozarządowych

W dniu 15 października 2014r. w sali Urzędu Miejskiego w Wągrowcu odbyło się bezpłatne szkolenie pt.: "Podstawy księgowości w organizacjach pozarządowych", w którym wzięło udział 17 przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu wągrowieckiego.

[więcej ...]

Wykłady dotyczące profilaktyki raka piersi oraz zdrowego odżywiania

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi, dlatego dla uczennic z Gimnazjum nr 3 Gminy Wągrowiec im. Henryka Sienkiewicza w Rąbczynie oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Wągrowcu przeprowadzone zostały wykłady pn. "Dlaczego warto dbać o swoje piersi?". Prelegentem był dr Dariusz Godlewski - Dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu.

[więcej ...]

Informacja z przebiegu konsultacji projektu "Programu Współpracy Powiatu Wągrowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2015r."

[więcej ...]

14.10.2014 r. - Dzień Edukacji Narodowej

Polskie święto oświaty, które upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obchodzony jest w Polsce od roku 1957, a znany przede wszystkim pod popularną nazwą - Dzień Nauczyciela. To święto wszystkich nauczycieli, pracowników oświaty, psychologów i pedagogów szkolnych oraz bibliotekarzy.

[więcej ...]

14.10.2014 r. - Czy naszych przedsiębiorców zainteresują rynki azjatyckie?

We wtorek 14 października w Hotelu Pietrak w Wągrowcu odbyło się bezpłatne spotkanie informacyjne dla przedstawicieli przedsiębiorstw z województwa wielkopolskiego, pt.: "MOŻLIWOŚCI WEJŚCIA NA RYNKI AZJATYCKIE".

[więcej ...]

Parking przy Wydziale Komunikacji będzie większy

DRuszyły prace w ramach II etapu inwestycji Powiatu Wągrowieckiego przy budowie parkingu dla samochodów osobowych przy Wydziale Komunikacji, ul. Kościuszki w Wągrowcu.

[więcej ...]

Wągrowiecka Policja zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Krwiodawstwa organizowanym przez Polski Czerwony Krzyż

[więcej ...]

07.10.2014 r. - Olimpiada Ekologiczna

We wtorek 7 października w Starostwie Powiatowym odbył się powiatowy etap VII Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski. Laureaci oraz osoby wyróżnione będą reprezentować Powiat Wągrowiecki na olimpiadzie w Pile na szczeblu Ponadpowiatowym 21 października.

[więcej ...]

06.10.2014 r. - Inauguracja roku akademickiego Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

6 października Wągrowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku po raz czwarty zainaugurował rok akademicki. Uczelnia działa przy wągrowieckim Wydziale Zamiejscowym Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej "Milenium". W uroczystości wziął udział m. in. Starosta Wągrowiecki Michał Piechocki.

[więcej ...]

04.10.2014 r. - Obchody 95. rocznicy Polskiego Czerwonego Krzyża

4 października odbyła się uroczystość 95. rocznicy Polskiego Czerwonego Krzyża na Ziemi Wągrowieckiej. Obchody zainaugurowało odsłonięcie tablicy pamiątkowej, zawieszonej na ścianie ZSP nr 2, poświęconej Marii Kulińskiej - działaczce społecznej z okresu 20-lecia międzywojennego i założycielce PCK w Wągrowcu. Tablicę odsłonili Starosta Wągrowiecki Michał Piechocki oraz wiceprezes Oddziału Okręgowego PCK w Poznaniu, Roman Krupć. Ks. prałat Andrzej Rygielski, proboszcz pa rafii pw. św. Wojciecha w Wągrowcu poświęcił tablicę.

[więcej ...]

03.10.2014 r. - "Człowiek człowiekowi wilkiem" - spotkanie autorskie z Zygmuntem Strenczakiem

W związku z obchodzonym 17 września Światowym Dniem Sybiraka, Koło Terenowe Powiatu Wągrowieckiego Stowarzyszenia "Krajowe Forum Kobiet" przy współpracy z Miejskim Domem Kultury w Wągrowcu zorganizowało spotkanie z panem Zygmuntem Strenczakiem, autorem książek poświęconych losom ludzi zesłanych w głąb ZSRR w czasie II wojny światowej.

[więcej ...]

02.10.2014 r. - XVI Powiatowy Zlot Seniorów

2 października z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w sali Kina Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu odbył się doroczny, XVI już Powiatowy Zjazd Seniorów.

[więcej ...]

Złota Pieczęć 2014

Zapraszamy do zgłaszania kandydatów do Nagrody Powiatu Wągrowieckiego "Złota Pieczęć 2014". To już czternasta edycja Nagrody, którą przyzna Kapituła w składzie: starosta, wicestarosta, redaktorzy naczelni lokalnych gazet oraz ubiegłoroczni laureaci.
"Złota Pieczęć" to Nagroda Powiatu Wągrowieckiego, propagująca wyróżniające się działania i dokonania społeczne oraz zawodowe osób działających na rzecz powiatu.

[więcej ...]

wniosek nominacyjny

Głosujemy na Wągrowiec!!!

Wystartowała druga edycja "Turnieju Miast Zumi". W tym roku do wygrania są trzy nagrody na łączną kwotę 350 tys. PLN. Głosy na miasta można oddawać do 6 listopada 2014 r.
http://turniejmiast.zumi.pl/

Wernisaż wystawy "Twórczość Piotra Wolińskiego"

[więcej ...]

O Laur Sztuki i Narodu

Uprzejmie informujemy, że eliminacje kolejnego międzywojewódzkiego XV Konkursu Recytatorskiego o Laur Sztuki i Narodu odbędą się w poznańskim XX Liceum Ogólnokształcącym 14 XI 2014 o godz. 10.00

[więcej ...]

Aktualności   >> Ogłoszenia i Komunikaty <<

UWAGA! ZMIANA ROZKŁADU JAZDY PKP

[więcej ...]

Nie daj się złodziejom! Akcja "NOC STOP"

6 października ruszyła kolejna edycja programu prewencyjnego "NOC STOP". To wspólna inicjatywa Wielkopolskiej Policji i TUiR Warta. Jej celem jest zapobieganie kradzieżom pojazdów.

[więcej ...]

Projekt dla młodych nie uczących się i poszukujących pracy

MŁODZIEŻOWE CENTRUM KARIERY OHP w Wągrowcu oferuje pakiet bezpłatnych kursów dla osób:
- od 18 do 24 lat oraz
- nie uczących się i poszukujących pracy.
Pakiet wsparcia dla uczestnika obejmuje:
ˇ kurs prawa jazdy kat. B,
ˇ kurs komputerowy,
ˇ kurs językowy,
ˇ szkolenie zawodowe,
ˇ płatne staże 6 miesięczne.
Projektodawca zapewnia zwrot kosztów dojazdu i catering.
ZAPISY: do 17.10.2014 r
Młodzieżowe Centrum Kariery w Wągrowcu
Ul. Kościuszki 49, 62-100 Wągrowiec
tel. 67/ 255-32-50
e-mail: mck.wagrowiec@ohp.pl
UWAGA ! Liczba miejsc ograniczona!!!

Jak finansować rozwój firmy - szkolenie

W imieniu Konfederacji Lewiatan i Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan zapraszam na konferencję "Jak finansować rozwój firmy: Anioły Biznesu, Fundusze PE/VC, Banki czy Giełda" - Poznań 22 października. Zaproszenie - poniżej.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na: https://online.ikongres.pl/conference/JAK_FINANSOWAC_ROZWOJ_FIRMY_-_Poznan.

Rzuć dymka

Rozpoczęła się ogólnopolska kampania informacyjno - edukacyjna skierowana do kobiet palących tytoń. Główną grupę odbiorców stanowią kobiety w wieku 40 lat i więcej. Celem kampanii, realizowanej w ramach Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce, jest zachęcenie palących kobiet do podjęcia próby rzucenia palenia oraz ukazanie korzyści z życia bez nałogu.

[więcej ...]

Mniej bezrobotnych w powiecie

Na koniec sierpnia liczba osób bezrobotnych w Powiecie Wągrowieckim wyniosła 4119 osób, to jest aż o 1114 osób mniej w na koniec sierpnia 2013 roku. W ciągu roku stopa bezrobocia obniżyła się z 21,3 % do 17,3%. Największy spadek odnotowano w gminie Damasławek, gdzie wyniósł on 26,7%.

[więcej ...]

Kolejne wyremontowane odcinki dróg oddane do użytku

[więcej ...]

Witaj szkoło - komunikat KPP Wągrowiec

Zakończył się już okres wakacyjny i rozpoczął się nowy rok szkolny. Co zrobić, aby ten czas był bezpieczny dla nas i naszych dzieci?

[więcej ...]

ROZPOCZYNAMY NABÓR UCZESTNIKÓW SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA

[więcej ...]

Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Wągrowcu informuje o możliwości składania wniosków o Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego na rok szkolny 2014/2015 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz słuchaczy na stałe zameldowanych na terenie Województwa Wielkopolskiego

Informacja ogólna
Załącznik nr 1 WNIOSEK O STYPENDIUM DLA UCZNIA
Załącznik nr 2 WNIOSEK O STYPENDIUM DLA STUDENTA SŁUCHACZA
Załącznik nr 4 do Regulaminu
Załącznik nr 5 do Regulaminu
Załącznik nr 6 do Regulaminu
Załącznik nr 7 do Regulaminu

Ostatnia szansa na projekty tematyczne - rusza III edycja!

Zapraszamy organizacje pozarządowe do składania wniosków w III edycji konkursu na projekty tematyczne w programie Obywatele dla Demokracji. Internetowy System Wniosków będzie otwarty od 1 września do 15 października 2014 do godziny 12.00. Podręcznik i zaktualizowane wzory dokumentów można pobrać ze strony www.ngofund.org.pl

[więcej ...]

Nowy rozkład jazdy PKP na trasie Poznań Gł. - Gołańcz, obowiązuje od 1 września 2014 r.

[więcej ...]

Nowy rozkład jazdy PKS Piła - obowiązuje od 28.08.2014 do 30.06.2015

[więcej ...]

RESTYTUCJA SZLAKU PIASTOWSKIEGO

[więcej ...]

Inwestycje i remonty na drogach powiatowych

W bieżącym roku roboty drogowe na drogach powiatu wągrowieckiego idą pełną parą. W każdej z gmin z naszego powiatu prowadzone są prace związane z remontem lub inwestycją na drogach powiatowych.

[więcej ...]

Biuro Poselskie Stanisława Chmielewskiego

[więcej ...]

Czeska organizacja pożytku publicznego poszukuje partnerów do projektów społecznych

[więcej ...]

Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje o jakości wody w 27 kąpieliskach oraz 93 miejscach wykorzystywanych do kąpieli, na terenie województwa wielkopolskiego

[więcej ...]

Uwaga! Obowiązkowe szczepienia przeciwko wściekliźnie!

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wągrowcu przypomina o obowiązku szczepienia psów przeciwko wściekliźnie.

[więcej ...]

Nowe zasady przeprowadzania zbiórek publicznych

[więcej ...]

Nowe zasady wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych

[więcej ...]

Zmiany dotyczące Kart parkingowych

Informujemy, że z dniem 1 lipca 2014 r. zgodnie z art. 8 ust. 4 i 5 ustawy - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r.) Kartę parkingową osobie, o której mowa w ust. 3a pkt 1 i 2, oraz placówce, o której mowa w ust. 3a pkt 3, wydaje, za opłatą i po uiszczeniu opłaty ewidencyjnej, przewodniczący powiatowego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.3)).

Nowe zasady wydawania kart parkingowych

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców z zakresu działań ekologicznych w firmach

Starostwo Powiatowe w Wągrowcu zaprasza przedsiębiorców z terenu Powiatu Wągrowieckiego do wzięcia udziału w Projekcie "Podniesienie konkurencyjności MSP (małych i średnich przedsiębiorstw) w zakresie zarządzania środowiskiem i audytu ekologicznego".

[więcej ...]

Podarować komuś życie

Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu informuje, że od 26 maja br. istnieje możliwość zarejestrowania się na potencjalnego dawcę szpiku w Punkcie Krwiodawstwa RCKiK, który mieści się na 4 piętrze w budynku szpitala powiatowego.

[więcej ...]

Bezpłatne usługi dla podmiotów ekonomii społecznej!

Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej zaprasza do skorzystania z oferty bezpłatnych usług skierowanych do podmiotów ekonomii społecznej zarejestrowanych lub posiadających jednostkę organizacyjną na terenie subregionu pilskiego.

[więcej ...]

STOP NISKIEJ EMISJI - czyli jak skutecznie dbać o czyste powietrze

[więcej ...]

Informacje dla organizacji pozarządowych i organizacji pożytku publicznego

[więcej ...]

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w projektach realizowanych przez firmę Akademia Słońca pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Wągrowcu w ramach konkursu 2.1.1 POKL - "Zielone Światło" - wsparcie rozwiązań proekologicznych ogłoszonego przez Polską Agencje Rozwoju Przedsiębiorczości. Projekty skierowano do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, posiadających jednostki organizacyjne na terenie Polski.

[więcej ...]

Ważna informacja dla osób niepełnosprawnych i pracodawców!

W związku z pozyskaniem środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiatowy Urząd Pracy w Wągrowcu informuje, że przystępuje w 2014r. do realizacji programu aktywizacji zawodowej bezrobotnych absolwentów niepełnosprawnych "JUNIOR".

[więcej ...]

Nowy program edukacyjny w zakresie profilaktyki uzależnień "ARS, czyli jak dbać o miłość?"

Państwowa Inspekcja Sanitarna rozpoczęła realizację programu edukacyjnego "ARS, czyli jak dbać o miłość?" opracowanego w ramach Projektu KIK/68 "Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych" współfinansowanego z funduszy Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

[więcej ...]

POŻARY TRAW I NIEUŻYTKÓW. STOP!

[więcej ...]

Stan pojazdów zarejestrowanych w Powiecie Wągrowieckim na dzień 31.12.2013

[więcej ...]

NABÓR WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE PROJEKTÓW W RAMACH WIELKOPOLSKIEGO REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO NA LATA 2007-2013

[więcej ...]

Zapraszamy na wirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w Wągrowcu

http://starosta.pwa.wkraj.pl/

Znajdź nas na Facebooku!

Zapraszamy do odwiedzania i polubienia strony Starostwa Powiatowego w Wągrowcu

https://www.facebook.com/StarostwoPowiatoweWWagrowcu

Projekt "Nowe kwalifikacje na nowy start"

Firma SEMIUS sp. z o. o. realizuje projekt "Nowe kwalifikacje na nowy start", który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Poddziałania 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie wielkopolskim Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

[więcej ...]

NIEPRAWIDŁOWA EKSPLOATACJA KOMINÓW - PLAGĄ POŻARÓW

[więcej ...]

NABÓR WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE PROJEKTÓW W RAMACH WIELKOPOLSKIEGO REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO NA LATA 2007-2013

[więcej ...]

UWAGA !!!

W związku z informacjami otrzymywanymi od mieszkańców naszego powiatu w sprawie telefonicznych ofert sprzedaży "Powiatowego Informatora Medycznego" pragniemy poinformować , że:

[więcej ...]

Odpowiedź Departamentu Dróg i Autostrad Ministerstwa Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej na stanowisko Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego w sprawie finansowania, przebudowy i remontów dróg powiatowych i gminnych

[więcej ...]

Weź udział w badaniu i odbierz "Podręcznik działań w Internecie dla NGO"

Stowarzyszenie "Pracownia Obywatelska" prowadzi badanie ankietowe nt. wykorzystywania nowych technologii przez polskie organizacje pozarządowe. Jest to pierwsze tak szczegółowe badanie o zasięgu ogólnopolskim, a jego wyniki zostaną opublikowane i udostępnione na wolnej licencji z końcem bieżącego roku.

[więcej ...]

DARMOWA NAUKA ANGIELSKIEGO PRZEZ INTERNET

[więcej ...]

Projekt SKRZYDŁA DLA BIZNESU - PRACOWNIA RZEDSIĘBIORCZYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

[więcej ...]

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111

[więcej ...]

Kiermasz Książki w Powiatowej Bibliotece Publicznej

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu serdecznie zaprasza na kiermasz taniej książki. Literatura piękna i popularnonaukowa za przysłowiową złotówkę. Książki starsze, nowsze, obcojęzyczne i pięknie ilustrowane!

[więcej ...]

Szkoła bliższa prawu

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu realizuje projekt "Szkoła bliższa prawu - rozwijanie postaw obywatelskich uczniów poprzez doskonalenie nauczycieli".

Informacje ogólne
List Dziekana
Regulamin uczestnictwa w projekcie

Komunikat KPP w Wągrowcu: Turystyczna Infolinia

Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji informuje, że od 1 czerwca 2013 r. funkcjonuje Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych pod nazwą Turystyczna Infolinia (w języku angielskim - Poland Travel Hotline). Uruchomione zostały dwa numery infolinii: +48608599999 oraz +48222787777.

[więcej ...]

"Od partnerstwa do kooperacji" - projekt Centrum Inicjatyw Obywatelskich

Centrum Inicjatyw Obywatelskich jako Lider projektu, wraz z Partnerami - Uniwersytetem Warszawskim oraz Urzędem Miasta w Słupsku, realizuje projekt innowacyjny testujący PI "Od partnerstwa do kooperacji" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest wypracowanie nowego modelu zlecania realizacji zadań publicznych przez samorządy organizacjom pozarządowym.

[więcej ...]

Uwaga na oszustów!

Do Biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Wągrowcu zaczęli zwracać się z prośbą o pomoc przedsiębiorcy z terenu naszego powiatu w sprawie Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców Sp. z o.o.

[więcej ...]

Skargi i wnioski

Przyjmowanie i koordynowanie rozpatrywania skarg i wniosków odbywa się w Wydziale Organizacyjnym - Kancelaria Ogólna pokój nr 13 w godzinach urzędowania Starostwa Powiatowego.

Aktualności   >> Konkursy <<

Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu organizuje IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI NA WIERSZ "… wpadają w stronice jak ćmy …" (o książce, czytelnikach, bibliotekach)

[więcej ...]

Konkurs Fotograficzny "Senior w obiektywie i za obiektywem"

Fundacja Dworek Skórzewski ogłosiła Konkurs Fotograficzny "Senior w obiektywie i za obiektywem".

[więcej ...]

UWAGA - KONKURS Zostań Królową!

1 sierpnia ruszyła druga edycja konkursu Królowa Mleka.

[więcej ...]

Fundacja BGK wspiera edukację najmłodszych: VII edycja konkursu grantowego "Na dobry początek!"

[więcej ...]

Konkurs Fotograficzny o nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego

[więcej ...]

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "MAŁY KONSUMENT 2014"

[więcej ...]

Konkurs plastyczny Komendanta Głównego PSP Szefa Obrony Cywilnej Kraju

Wzorem lat poprzednich Komendant Główny PSP Szef Obrony Cywilnej Kraju organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół specjalnych.
Hasło konkursu brzmi:
"BĄDŹ ROZWAŻNY, BAW SIĘ GRZECZNIE, A W TWOIM DOMU BĘDZIE BEZPIECZNIE".
Więcej informacji na stronie www.straz.gov.pl/page/index.php?str=5259

Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu, pod patronatem Starosty Wągrowieckiego, organizuje X Powiatowy Konkurs Krwiodawstwa

[więcej ...]

Wielkopolski Klub Fotograficzny

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich organizuje "Wielkopolski Klub Fotograficzny".

[więcej ...]