Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Serwis informacyjny Starostwa Powiatowego w Wągrowcu

Aktualności   >> Wydarzenia <<

25.05.2015 r. - Konferencja "Zmień odpady na zysk – Biogazownia w Twojej gminie"

Firma Akademia Słońca wraz ze Starostwem Powiatowym w Wągrowcu zaprasza Państwa do wzięcia udziału w konferencji "Zmień odpady na zysk – Biogazownia w Twojej gminie" w ramach projektu realizowanego przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. przy udziale finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

[więcej ...]

15-16.05.2015 r. - Konferencja "Silna Wielkopolska. Rozwój inicjatyw lokalnych w regionie" oraz Targi Ekonomii Społecznej w Pile

[więcej ...]

15.05.2015 r. - Obchody Dnia Strażaka

Uroczyste obchody Dnia Strażaka były okazją do wręczenia awansów i odznaczeń najbardziej zasłużonym strażakom zawodowym i ochotnikom z terenu powiatu wągrowieckiego.

[więcej ...]

15.05.2015 r. - Zajęcia na basenia

W dniu 15 maja br. w Aquapark Wągrowiec pod opieką Pani Pauliny Pauty, Agnieszki Brodalla-Pilarczyk, Pana Tomasza Rożnowskiego oraz Pani Agnieszki Winieckiej-Czerwińskiej zostało zorganizowane jedno z trzech zajęć na basenie dla wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gołańczy, członków UKS MOS Gołańcz oraz dla mieszkańców powiatu wągrowieckiego (również dla osób tymczasowo zameldowanych na terenie powiatu wągrowieckiego) w tym dla młodzieży i osób dorosłych.

[więcej ...]

12.05.2015 r. - Konkurs plastyczny na projekt breloczka o tematyce antynarkotykowej.

12 maja br. w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego na projekt breloczka o tematyce antynarkotykowej.

[więcej ...]

12.05.2015 r. - "Oddech słowa" - Małgorzata Osuch wydała drugi tomik poezji

We wtorek 12 maja w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Osuch, promujące drugi tomik poezji Przewodniczącej Rady Powiatu "Oddech słowa".

[więcej ...]

09.05.2015 r. - Wyróżnienia dla strażaków OSP

[więcej ...]

08.05.2015 r. - Dzień Bibliotekarza

Z okazji przypadającego 8 maja Dnia Bibliotekarza starosta Tomasz Kranc uhonorował bibliotekarki pracujące w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu. Na ręce dyrektor PBP Elżbiety Rożnowskiej przekazał list z życzeniami, a wszystkie panie obdarował kwiatami.

[więcej ...]

08.05.2015 r. - 70. rocznica zakończenia II Wojny Światowej

8 maja obchodziliśmy 70. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. By uczcić pamięć o ofiarach delegacje władz powiatu, miasta Wągrowca oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Wągrowcu złożyły wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze przy pomniku ku czci poległych w czasie II Wojny Światowej mieszkańców naszej ziemi.

[więcej ...]

Informacja o wyniku konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu

[więcej ...]

Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc objął honorowym patronatem plebiscyt "Rycerz Floriana"

[więcej ...]

Aktualności   >> Ogłoszenia i Komunikaty <<

Mistrzostwa Wągrowca w szachach błyskawicznych

W niedzielę, 14 czerwca w Miejskim Domu Kultury odbędzie się kolejna już edycja Mistrzostw Wągrowca w Szachach Błyskawicznych. Uczestnicy zawodów będą walczyć o Puchar Burmistrza Wągrowca oraz o nagrody pieniężne w pięciu kategoriach.
Turniej będzie rozegrany systemem szwajcarskim - zawodnicy rozegrają 15 rund z tempem po 5 minut dla każdego szachisty. W przypadku zgłoszenia się mniej niż 16 zawodników będą oni rywalizować między sobą systemem każdy z każdym. Pary przeciwników będą kojarzone komputerowo lub automatycznie systemem Rutscha.
Zgłoszenia udziału w turnieju będą przyjmowane w dniu zawodów w godz. od 9:30 do 10:00. Można także zapisać się wcześniej, kontaktując się z sędzią zawodów Michałem Piechockim pod adresem e-mail: delami@wp.pl lub SMS: - tel. 604 466 524.
W imieniu organizatorów zawodów - Burmistrza Miasta Wągrowca, Starosty Wągrowieckiego oraz Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu serdecznie zapraszamy do udziału.

Przywileje dla dawców

Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu zaprasza do honorowego oddawania krwi i szpiku. Wszystkim chętnym oferujemy: bezpłatne badanie lekarskie, oznaczenie grupy krwi, produkty regenerujące i wzmacniające organizm, usprawiedliwienie za dzień oddania krwi, a dla zamiejscowych zwrot kosztów podróży. Po oddaniu 6 litrów (kobiet 5) PCK nadaje tytuł zasłużony honorowy dawca krwi. Na terenie powiatu wągrowieckiego wszyscy Zasłużeni HDK PCK mogą korzystać z największej ilości przywilejów w kraju, którymi są: bezpłatne przejazdy komunikacją na terenie miasta i gminy Wągrowiec, wejścia na mecze piłki ręcznej i nożnej "Nielby", ulgi przy zakupie biletu do Aquaparku i kina MDK. Z powyższych ulg mogą również korzystać Zasłużeni Dawcy Przeszczepu - szpiku. Ponadto poza kolejnością do lekarza rodzinnego, lekarza specjalisty i aptek mających podpisany kontrakt z NFZ oraz ulgi przy zakupie lekarstw według wykazu ministra zdrowia. Punkt Krwiodawstwa w Wągrowcu mieści się w budynku szpitala powiatowego i czynny jest w: poniedziałek, wtorek i czwartek, zapisy w godzinach rannych.

Jan Maćkowiak
prezes PCK w Wągrowcu

Informator gimnazjalisty 2015

[więcej ...]

Tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Średniej w Wągrowcu

PORR (Polska) S.A. jako generalny wykonawca zadania "Modernizacja linii kolejowej nr 356 Poznań Wschód - Bydgoszcz na terenie województwa wielkopolskiego mającej duże znaczenie w obsłudze połączeń małych miejscowości z aglomeracją poznańską na odcinku Poznań Wschód-Gołańcz - Etap IA" informuje o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu na ul. Średniej od dnia 03.03.2015r.

Od 15 grudnia 2014 r. potwierdzisz bezpłatnie profil zaufany w swoim Urzędzie na terenie Powiatu Wągrowieckiego

[więcej ...]

Rodzina może się stać Drużyną Marzeń!

Jak znaleźć okazję, by pokazać, że nasza rodzina to drużyna marzeń? - To proste: ruszając na pomoc innym, robiąc coś wspaniałego, niezbędnego. Dlatego proponujemy Wolontariat Rodzinny - mówią jego organizatorzy. Fundacja PZU i Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zapraszają dużych i małych Polaków do wspólnych działań społecznych. W tym celu powstał Program "Wolontariat rodzinny - lokalnie". Organizatorzy czekają na propozycje projektów od organizacji pozarządowych, w które włączą się wolontariusze wraz z całymi rodzinami oraz przedstawiciele instytucji samorządowych.

[więcej ...]

Informacja w sprawie udzielania dotacji z budżetu Powiatu Wągrowieckiego spółkom wodnym na 2015 rok

[więcej ...]

Sejm Dzieci i Młodzieży

1 czerwca 2015 roku odbędzie się XXI posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zanim uczestnicy i uczestniczki projektu zasiądą w ławach poselskich, wykonają zadanie rekrutacyjne, którego temat brzmi: "Miejsca młodych - jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież".

[więcej ...]

Działania Policji i Państwowej Inspekcji Sanitarnej na Wągrowieckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

[więcej ...]

Trwa VII edycja akcji "Kubusiowi Przyjaciele Natury" - największego w Polsce programu edukacyjnego dla przedszkoli

[więcej ...]

"Telemarketing szansą dla niepełnosprawnych Wielkopolan"

Firma Eureka Sp. z o.o. z dniem 1.12.2014 r. rozpoczęła realizację projektu: "Telemarketing szansą dla niepełnosprawnych Wielkopolan" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. PRIORYTET VII: Promocja integracji społecznej. Działanie 7.4 - Niepełnosprawni na rynku pracy.

[więcej ...]

Rozpoczęła się rozbudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w wągrowieckim szpitalu powiatowym

ZOL powiększy liczbę łóżek z 38 do 90. Do tego celu wykorzystane zostaną m. in. pomieszczenia nieużywanej pralni. Zwiększenie liczby łóżek jest związana z wydłużającą się kolejką pacjentów oczekujących na przyjęcie na tenże oddział. Po przebudowie otwarte zostaną również sale terapii zajęciowej, gabinety psychologa oraz logopedy.

Środowiskowy Dom Pomocy działający przy Stowarzyszeniu "REHABILITACJA" prowadzi nabór uczestników do dziennego ośrodka wsparcia

[więcej ...]

Nowy rozkład jazdy PKP na trasie Poznań Gł. - Gołańcz, obowiązuje od 1 września 2014 r.

[więcej ...]

Nowy rozkład jazdy PKS Piła - obowiązuje od 28.08.2014 do 30.06.2015

[więcej ...]

Zmiana rozkładu jazdy PKS Piła

PKS Piła od 1 lutego zmienia rozkład jazdy autobusówj.
Warto też przypomnieć, że w grudniu ub. r. wprowadzono nowe kursy na trasie Mieścisko - Wągrowiec – Mieścisko:
- godz. odjazdu z Mieściska: 6:15, 7:15, 8:15, 9:15, 14:10, 15:10, 16:10;
- godz. odjazdu z Wągrowca: 6:50, 7:50, 8:50, 13:40, 14:40, 15:35, 17:10.
Ceny biletów: miesięczny szkolny - 75 zł, miesięczny normalny - 147,06 zł, jednorazowy w jednym kierunku - 4,80 zł.
Więcej informacji o biletach na stronie www.pkspila.pl/dok/57_pl.pdf

Rozkład jazdy

UWAGA! ZMIANA ROZKŁADU JAZDY PKP

[więcej ...]

RESTYTUCJA SZLAKU PIASTOWSKIEGO

[więcej ...]

Uwaga! Obowiązkowe szczepienia przeciwko wściekliźnie!

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wągrowcu przypomina o obowiązku szczepienia psów przeciwko wściekliźnie.

[więcej ...]

Bezpłatne usługi dla podmiotów ekonomii społecznej!

Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej zaprasza do skorzystania z oferty bezpłatnych usług skierowanych do podmiotów ekonomii społecznej zarejestrowanych lub posiadających jednostkę organizacyjną na terenie subregionu pilskiego.

[więcej ...]

Informacje dla organizacji pozarządowych i organizacji pożytku publicznego

[więcej ...]

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w projektach realizowanych przez firmę Akademia Słońca pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Wągrowcu w ramach konkursu 2.1.1 POKL - "Zielone Światło" - wsparcie rozwiązań proekologicznych ogłoszonego przez Polską Agencje Rozwoju Przedsiębiorczości. Projekty skierowano do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, posiadających jednostki organizacyjne na terenie Polski.

[więcej ...]

Stan pojazdów zarejestrowanych w Powiecie Wągrowieckim na dzień 31.12.2014

[więcej ...]

Zapraszamy na wirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w Wągrowcu

http://starosta.pwa.wkraj.pl/

Znajdź nas na Facebooku!

Zapraszamy do odwiedzania i polubienia strony Starostwa Powiatowego w Wągrowcu

https://www.facebook.com/StarostwoPowiatoweWWagrowcu

Szkoła bliższa prawu

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu realizuje projekt "Szkoła bliższa prawu - rozwijanie postaw obywatelskich uczniów poprzez doskonalenie nauczycieli".

Informacje ogólne
List Dziekana
Regulamin uczestnictwa w projekcie

Komunikat KPP w Wągrowcu: Turystyczna Infolinia

Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji informuje, że od 1 czerwca 2013 r. funkcjonuje Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych pod nazwą Turystyczna Infolinia (w języku angielskim - Poland Travel Hotline). Uruchomione zostały dwa numery infolinii: +48608599999 oraz +48222787777.

[więcej ...]

Uwaga na oszustów!

Do Biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Wągrowcu zaczęli zwracać się z prośbą o pomoc przedsiębiorcy z terenu naszego powiatu w sprawie Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców Sp. z o.o.

[więcej ...]

Skargi i wnioski

Przyjmowanie i koordynowanie rozpatrywania skarg i wniosków odbywa się w Wydziale Organizacyjnym - Kancelaria Ogólna pokój nr 13 w godzinach urzędowania Starostwa Powiatowego.

Aktualności   >> Pozostałe komunikaty <<

Inwestor poszukuje terenu

Firma P.P.H.U DORTEX, 98-100 Łask, ul Plażowa 2, zamierza prowadzić, nieuciążliwą dla środowiska i otoczenia, działalność gospodarczą z zakresu ochrony środowiska na terenie Województwa Wielkopolskiego.

[więcej ...]

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111

[więcej ...]

1% PODATKU DLA ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO

[więcej ...]

Akcja PIT 2014 - doradcy podatkowi dla osób z niepełnosprawnością

[więcej ...]

STOP NISKIEJ EMISJI - czyli jak skutecznie dbać o czyste powietrze

[więcej ...]

Nie daj się złodziejom! Akcja "NOC STOP"

6 października ruszyła kolejna edycja programu prewencyjnego "NOC STOP". To wspólna inicjatywa Wielkopolskiej Policji i TUiR Warta. Jej celem jest zapobieganie kradzieżom pojazdów.

[więcej ...]

Nowe zasady przeprowadzania zbiórek publicznych

[więcej ...]

NIEPRAWIDŁOWA EKSPLOATACJA KOMINÓW - PLAGĄ POŻARÓW

[więcej ...]

Cyberprzemoc - niebezpieczne zjawisko wśród dzieci i młodzieży

[więcej ...]

Co robić po kradzieży dokumentów?

[więcej ...]

Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne

Wielu bezdomnych, pomimo świadomości istnienia zagrożenia, nie zmienia w okresie jesienno - zimowym trybu życia i nie szuka właściwej ochrony przed chłodem. Niesie to zagrożenie utraty zdrowia, a nawet życia z powodu wychłodzenia organizmu. Każdy z nas może pomóc.

[więcej ...]

DARMOWA NAUKA ANGIELSKIEGO PRZEZ INTERNET

[więcej ...]

WAŻNE! POZA TERENEM ZABUDOWANYM PIESZY MA OBOWIĄZEK POSIADANIA ODBLASKU!

[więcej ...]

Biuro Poselskie Stanisława Chmielewskiego

[więcej ...]

Sprawdzajmy autobusy na www.bezpiecznyautobus.gov.pl

Dzięki bezpłatnej e-usłudze "Bezpieczny Autobus" można sprawdzić online informacje o autokarze. Po wejściu na stronę www.bezpiecznyautobus.gov.pl wystarczy wpisać numer rejestracyjny pojazdu. Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa przy przewozie osób na polskich drogach. Teraz sami pasażerowie mają na to wpływ.

[więcej ...]

Nowe zasady wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych

[więcej ...]

Zmiany dotyczące Kart parkingowych

Informujemy, że z dniem 1 lipca 2014 r. zgodnie z art. 8 ust. 4 i 5 ustawy - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r.) Kartę parkingową osobie, o której mowa w ust. 3a pkt 1 i 2, oraz placówce, o której mowa w ust. 3a pkt 3, wydaje, za opłatą i po uiszczeniu opłaty ewidencyjnej, przewodniczący powiatowego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.3)).

Nowe zasady wydawania kart parkingowych

"Od partnerstwa do kooperacji" - projekt Centrum Inicjatyw Obywatelskich

Centrum Inicjatyw Obywatelskich jako Lider projektu, wraz z Partnerami - Uniwersytetem Warszawskim oraz Urzędem Miasta w Słupsku, realizuje projekt innowacyjny testujący PI "Od partnerstwa do kooperacji" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest wypracowanie nowego modelu zlecania realizacji zadań publicznych przez samorządy organizacjom pozarządowym.

[więcej ...]