Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Serwis informacyjny Starostwa Powiatowego w Wągrowcu

Aktualności   >> Wydarzenia <<

Święto Pracy

Jutro - 1 maja będziemy obchodzić Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 roku corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 roku.

Święto wprowadziła w 1889 roku II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń z pierwszych dni maja 1886 roku w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy.

Targi NGO w Pile

W imieniu Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej na Subregion Pilski oraz Ośrodka Integracji Europejskiej zapraszamy organizacje pozarządowe na Targi NGO w Pile. Impreza odbędzie się 16.05.2015 na terenie pilskiego lotniska podczas Pikniku Lotniczego - II Międzynarodowego Zlotu Dwupłatowców.

[więcej ...]

Konferencja "SILNA WIELKOPOLSKA. ROZWÓJ INICJATYW LOKALNYCH W REGIONIE" Piła, 15.05.2015 r.

[więcej ...]

27.04.2015 r. - Spotkanie organizacji pozarządowych

W sali 101 Urzędu Miejskiego w Wągrowcu odbyło się spotkanie organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Wągrowieckiego z przedstawicielami Starostwa Powiatowego, na które zaprosił Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej dla Subregionu Pilskiego.

[więcej ...]

26.04.2015 r. Rajd rowerowy "45+"

W dniu 26 kwietnia 2015 r. odbył się pierwszy rajd rowerowy dla mieszkańców miasta i gminy Gołańcz.

[więcej ...]

24.04.2015 r. - Otwarcie części rehabilitacyjnej Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu

24 kwietnia odbyło się otwarcie części rehabilitacyjnej Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu. Na uroczystość, na zaproszenie Starosty Wągrowieckiego Tomasza Kranca i pełniącej obowiązki dyrektora ZOZ w Wągrowcu, Krystyny Skrzyckiej przybyli: przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Paszyk, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Jerzy Kado, profesor Wenancjusz Domagała z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz dr hab. Aleksander Barinow - Wojewódzki z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Alicja Kobus, przewodnicząca Gminy Żydowskiej w Poznaniu, Maria Krupecka, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Obecni byli burmistrzowie, wójtowie miast i gmin z powiatu wągrowieckiego, Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego, Przewodniczący Rad Miast i Gmin z powiatu oraz Wicestarosta, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wągrowieckiego, członkowie Zarządu Powiatu oraz radni Rady Powiatu.

[więcej ...]

Wykaz osób, które w postępowaniu konkursowym na stanowisko dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu po spełnieniu wymogów formalnych zostały dopuszczone do dalszego etapu konkursu

[więcej ...]

Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc objął honorowym patronatem plebiscyt "Rycerz Floriana"

[więcej ...]

Wyniki II otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2015 roku

[więcej ...]

20.04.2015 r. - Uroczystość z okazji Światowego Dnia Zdrowia

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu odbyła się uroczystość, podczas której wręczono wyróżnienia i podziękowania młodzieżowym honorowym dawcom krwi i potencjalnym dawcom szpiku.

[więcej ...]

Aktualności   >> Ogłoszenia i Komunikaty <<

ĆWICZENIE RENEGADE

ĆWICZENIE RENEGADE - w dniu 12 maja 2015 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) oznaczający ogłoszenie alarmu - dźwięk modulowany trwający trzy minuty".

Informator gimnazjalisty 2015

[więcej ...]

ZARZĄD POWIATU WĄGROWIECKIEGO ogłasza II nabór wniosków w roku 2015 na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków w zakresie:

[więcej ...]

Tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Średniej w Wągrowcu

PORR (Polska) S.A. jako generalny wykonawca zadania "Modernizacja linii kolejowej nr 356 Poznań Wschód - Bydgoszcz na terenie województwa wielkopolskiego mającej duże znaczenie w obsłudze połączeń małych miejscowości z aglomeracją poznańską na odcinku Poznań Wschód-Gołańcz - Etap IA" informuje o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu na ul. Średniej od dnia 03.03.2015r.

Utrudnienia w ruchu w związku z rozbudową ulicy Wierzbowej w Wągrowcu

W związku z planowaną rozbudową ul. Wierzbowej w Wągrowcu, na prośbę firmy Trakcja PRKiL SA, która jest wykonawcą tej inwestycji, informujemy że prace te będą prowadzone w okresie od 2 lutego br. do 6 maja br.
W związku z zaplanowanymi pracami mogą nastąpić pewne utrudnienia w ruchu drogowym, za co wszystkich kierowców z góry przepraszamy.

Od 15 grudnia 2014 r. potwierdzisz bezpłatnie profil zaufany w swoim Urzędzie na terenie Powiatu Wągrowieckiego

[więcej ...]

Szanowni Państwo,

Związek Organizacji Sieć Współpracy Barka Sieć Współpracy BARKA zaprasza na dwudniowe warsztaty partycypacyjne w dniach 26-27 marca br. od godz.10.00, dotyczące powoływania rad działalności pożytku publicznego, działalności przedsiębiorczej w organizacjach obywatelskich oraz świadczenia przez nie usług użyteczności publicznej.

[więcej ...]

Rodzina może się stać Drużyną Marzeń!

Jak znaleźć okazję, by pokazać, że nasza rodzina to drużyna marzeń? - To proste: ruszając na pomoc innym, robiąc coś wspaniałego, niezbędnego. Dlatego proponujemy Wolontariat Rodzinny - mówią jego organizatorzy. Fundacja PZU i Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zapraszają dużych i małych Polaków do wspólnych działań społecznych. W tym celu powstał Program "Wolontariat rodzinny - lokalnie". Organizatorzy czekają na propozycje projektów od organizacji pozarządowych, w które włączą się wolontariusze wraz z całymi rodzinami oraz przedstawiciele instytucji samorządowych.

[więcej ...]

Informacja w sprawie udzielania dotacji z budżetu Powiatu Wągrowieckiego spółkom wodnym na 2015 rok

[więcej ...]

Sejm Dzieci i Młodzieży

1 czerwca 2015 roku odbędzie się XXI posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zanim uczestnicy i uczestniczki projektu zasiądą w ławach poselskich, wykonają zadanie rekrutacyjne, którego temat brzmi: "Miejsca młodych - jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież".

[więcej ...]

Działania Policji i Państwowej Inspekcji Sanitarnej na Wągrowieckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

[więcej ...]

Trwa VII edycja akcji "Kubusiowi Przyjaciele Natury" - największego w Polsce programu edukacyjnego dla przedszkoli

[więcej ...]

"Telemarketing szansą dla niepełnosprawnych Wielkopolan"

Firma Eureka Sp. z o.o. z dniem 1.12.2014 r. rozpoczęła realizację projektu: "Telemarketing szansą dla niepełnosprawnych Wielkopolan" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. PRIORYTET VII: Promocja integracji społecznej. Działanie 7.4 - Niepełnosprawni na rynku pracy.

[więcej ...]

Rozpoczęła się rozbudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w wągrowieckim szpitalu powiatowym

ZOL powiększy liczbę łóżek z 38 do 90. Do tego celu wykorzystane zostaną m. in. pomieszczenia nieużywanej pralni. Zwiększenie liczby łóżek jest związana z wydłużającą się kolejką pacjentów oczekujących na przyjęcie na tenże oddział. Po przebudowie otwarte zostaną również sale terapii zajęciowej, gabinety psychologa oraz logopedy.

Środowiskowy Dom Pomocy działający przy Stowarzyszeniu "REHABILITACJA" prowadzi nabór uczestników do dziennego ośrodka wsparcia

[więcej ...]

Nowy rozkład jazdy PKP na trasie Poznań Gł. - Gołańcz, obowiązuje od 1 września 2014 r.

[więcej ...]

Nowy rozkład jazdy PKS Piła - obowiązuje od 28.08.2014 do 30.06.2015

[więcej ...]

Zmiana rozkładu jazdy PKS Piła

PKS Piła od 1 lutego zmienia rozkład jazdy autobusówj.
Warto też przypomnieć, że w grudniu ub. r. wprowadzono nowe kursy na trasie Mieścisko - Wągrowiec – Mieścisko:
- godz. odjazdu z Mieściska: 6:15, 7:15, 8:15, 9:15, 14:10, 15:10, 16:10;
- godz. odjazdu z Wągrowca: 6:50, 7:50, 8:50, 13:40, 14:40, 15:35, 17:10.
Ceny biletów: miesięczny szkolny - 75 zł, miesięczny normalny - 147,06 zł, jednorazowy w jednym kierunku - 4,80 zł.
Więcej informacji o biletach na stronie www.pkspila.pl/dok/57_pl.pdf

Rozkład jazdy

UWAGA! ZMIANA ROZKŁADU JAZDY PKP

[więcej ...]

RESTYTUCJA SZLAKU PIASTOWSKIEGO

[więcej ...]

Uwaga! Obowiązkowe szczepienia przeciwko wściekliźnie!

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wągrowcu przypomina o obowiązku szczepienia psów przeciwko wściekliźnie.

[więcej ...]

Bezpłatne usługi dla podmiotów ekonomii społecznej!

Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej zaprasza do skorzystania z oferty bezpłatnych usług skierowanych do podmiotów ekonomii społecznej zarejestrowanych lub posiadających jednostkę organizacyjną na terenie subregionu pilskiego.

[więcej ...]

Informacje dla organizacji pozarządowych i organizacji pożytku publicznego

[więcej ...]

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w projektach realizowanych przez firmę Akademia Słońca pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Wągrowcu w ramach konkursu 2.1.1 POKL - "Zielone Światło" - wsparcie rozwiązań proekologicznych ogłoszonego przez Polską Agencje Rozwoju Przedsiębiorczości. Projekty skierowano do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, posiadających jednostki organizacyjne na terenie Polski.

[więcej ...]

Stan pojazdów zarejestrowanych w Powiecie Wągrowieckim na dzień 31.12.2014

[więcej ...]

Zapraszamy na wirtualny spacer po Starostwie Powiatowym w Wągrowcu

http://starosta.pwa.wkraj.pl/

Znajdź nas na Facebooku!

Zapraszamy do odwiedzania i polubienia strony Starostwa Powiatowego w Wągrowcu

https://www.facebook.com/StarostwoPowiatoweWWagrowcu

Szkoła bliższa prawu

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu realizuje projekt "Szkoła bliższa prawu - rozwijanie postaw obywatelskich uczniów poprzez doskonalenie nauczycieli".

Informacje ogólne
List Dziekana
Regulamin uczestnictwa w projekcie

Komunikat KPP w Wągrowcu: Turystyczna Infolinia

Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji informuje, że od 1 czerwca 2013 r. funkcjonuje Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych pod nazwą Turystyczna Infolinia (w języku angielskim - Poland Travel Hotline). Uruchomione zostały dwa numery infolinii: +48608599999 oraz +48222787777.

[więcej ...]

Uwaga na oszustów!

Do Biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Wągrowcu zaczęli zwracać się z prośbą o pomoc przedsiębiorcy z terenu naszego powiatu w sprawie Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców Sp. z o.o.

[więcej ...]

Skargi i wnioski

Przyjmowanie i koordynowanie rozpatrywania skarg i wniosków odbywa się w Wydziale Organizacyjnym - Kancelaria Ogólna pokój nr 13 w godzinach urzędowania Starostwa Powiatowego.

Aktualności   >> Pozostałe komunikaty <<

Inwestor poszukuje terenu

Firma P.P.H.U DORTEX, 98-100 Łask, ul Plażowa 2, zamierza prowadzić, nieuciążliwą dla środowiska i otoczenia, działalność gospodarczą z zakresu ochrony środowiska na terenie Województwa Wielkopolskiego.

[więcej ...]

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111

[więcej ...]

1% PODATKU DLA ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO

[więcej ...]

Akcja PIT 2014 - doradcy podatkowi dla osób z niepełnosprawnością

[więcej ...]

STOP NISKIEJ EMISJI - czyli jak skutecznie dbać o czyste powietrze

[więcej ...]

Nie daj się złodziejom! Akcja "NOC STOP"

6 października ruszyła kolejna edycja programu prewencyjnego "NOC STOP". To wspólna inicjatywa Wielkopolskiej Policji i TUiR Warta. Jej celem jest zapobieganie kradzieżom pojazdów.

[więcej ...]

Nowe zasady przeprowadzania zbiórek publicznych

[więcej ...]

NIEPRAWIDŁOWA EKSPLOATACJA KOMINÓW - PLAGĄ POŻARÓW

[więcej ...]

Cyberprzemoc - niebezpieczne zjawisko wśród dzieci i młodzieży

[więcej ...]

Co robić po kradzieży dokumentów?

[więcej ...]

Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne

Wielu bezdomnych, pomimo świadomości istnienia zagrożenia, nie zmienia w okresie jesienno - zimowym trybu życia i nie szuka właściwej ochrony przed chłodem. Niesie to zagrożenie utraty zdrowia, a nawet życia z powodu wychłodzenia organizmu. Każdy z nas może pomóc.

[więcej ...]

DARMOWA NAUKA ANGIELSKIEGO PRZEZ INTERNET

[więcej ...]

WAŻNE! POZA TERENEM ZABUDOWANYM PIESZY MA OBOWIĄZEK POSIADANIA ODBLASKU!

[więcej ...]

Biuro Poselskie Stanisława Chmielewskiego

[więcej ...]

Sprawdzajmy autobusy na www.bezpiecznyautobus.gov.pl

Dzięki bezpłatnej e-usłudze "Bezpieczny Autobus" można sprawdzić online informacje o autokarze. Po wejściu na stronę www.bezpiecznyautobus.gov.pl wystarczy wpisać numer rejestracyjny pojazdu. Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa przy przewozie osób na polskich drogach. Teraz sami pasażerowie mają na to wpływ.

[więcej ...]

Nowe zasady wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych

[więcej ...]

Zmiany dotyczące Kart parkingowych

Informujemy, że z dniem 1 lipca 2014 r. zgodnie z art. 8 ust. 4 i 5 ustawy - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r.) Kartę parkingową osobie, o której mowa w ust. 3a pkt 1 i 2, oraz placówce, o której mowa w ust. 3a pkt 3, wydaje, za opłatą i po uiszczeniu opłaty ewidencyjnej, przewodniczący powiatowego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.3)).

Nowe zasady wydawania kart parkingowych

"Od partnerstwa do kooperacji" - projekt Centrum Inicjatyw Obywatelskich

Centrum Inicjatyw Obywatelskich jako Lider projektu, wraz z Partnerami - Uniwersytetem Warszawskim oraz Urzędem Miasta w Słupsku, realizuje projekt innowacyjny testujący PI "Od partnerstwa do kooperacji" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest wypracowanie nowego modelu zlecania realizacji zadań publicznych przez samorządy organizacjom pozarządowym.

[więcej ...]