Menu

Treść

[treść archiwalna]

W niedzielne południe wystartował Półmaraton Wągrowiec – Skoki

Na starcie na płycie wągrowieckiego Rynku stanęło 465 zawodników, w tym wielu mieszkańców Powiatu Wągrowieckiego i rożnych stron Polski. Biegaczy powitał Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, który był również starterem honorowym, a także Wicestarosta Michał Piechocki oraz Burmistrz Wągrowca Krzysztof Poszwa.

Maratończycy mieli do pokonania trasę o długości 21, 097 km. Ostry start zaczęli na ul. Skockiej w Wągrowcu. Metę w Skokach przekroczyło 431 zawodników, najszybciej przybiegł Marek Kowalski z Żukowa z czasem 1:05:26. Wśród zawodników z Powiatu Wągrowieckiego najlepiej spisał się Andrzej Kowalczyk z Łekna, który osiągnął czas 1:20:28 i uplasował się na 10 pozycji. Najlepszy zawodnik z Wągrowca - Piotr Wzięch, zajął 29 miejsce, uzyskując czas 1:28:42. Najszybszą kobietą z Wągrowca była Ewa Peksa, która zajęła 40 miejsce z czasem 1:30:52. Limit czasu na pokonanie trasy wynosił 3 godziny.

Półmaraton Wągrowiec – Skoki został zorganizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Wągrowieckiego 2016.