Powiat Wągrowiecki

Menu

Treść

Mundialito 2017 podsumowane

W środę 26 lipca na kompleksie sportowym Szkoły Podstawowej nr 4 w Wągrowcu odbyło się uroczyste podsumowanie Mundialito 2017. Zawodników i gości powitała prezes wągrowieckiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Elżbieta Rączkowiak. To właśnie TPD było organizatorem piłkarskich zmagań drużyn osiedlowych.

W tegorocznym turnieju uczestniczyło 10 drużyn. Wszystkie drużyny przybrały nazwy polskich zespołów grających w ekstraklasie.

Tegoroczny turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych. Połączono najmłodsze drużyny - zawodnicy do 11 r.ż. z 12- i 13-latkami, a także z drużyną dziewcząt. Najwyższe miejsce na podium w tej kategorii wywalczyła drużyna Lecha Poznań I, za nią uplasowały się Lechia Gdańsk (II miejsce) oraz dziewczęca drużyna Arki Gdynia (III miejsce). Najlepszym piłkarzem w tej kategorii wiekowej został Oliwier Kijanowski z Lecha Poznań I, najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Żurka z Lechii Gdańsk. Królem strzlców został Arkadiusz Kowalski, który zdobył 14 bramek.

W kategorii powyżej 14 r.ż. najwięcej bramek - aż 21 - zdobył Gracjan Wysocki z Cracovii, który został królem strzelców. Najlepszym bramkarzem został Szymon Wenland z Jagielloni, a najlepszym zawodnikiem Mikołaj Królczyk z Termalici. Pierwsze miejsce w tej kategorii wiekowej zajęła Cracovia Kraków, a z nią Wisła Kraków (II miejsce) i Zawisza Bydgoszcz (III miejsce).

Łącznie młodzi piłkarze rozegrali 48 meczów, w których strzelono 532 bramki!

W uroczystym podsumowaniu turnieju i wręczeniu nagród wziął udział m.in. wicestarosta Michał Piechocki, który odebrał podziękowania od TPD skierowane do Starosty Wągrowieckiego Tomasza Kranca. Powiat Wągrowiecki już od wielu lat wspiera finansowo TPD. Tegoroczny turniej również został dofinansowany ze środków budżetu Powiatu Wągrowieckiego.

- Mundialito to wspaniała inicjatywa, świetny pomysł na zagospodarowanie czasu dzieciom i młodzieży podczas wakacji. Na szczególne uznanie zasługuje pomysłodawca turnieju – pan Adam Sandurski, aktywny działacz społeczny i członek wągrowieckiego TPD. Jestem pełen podziwu dla jego zaangażowania – podkreśla starosta Tomasz Kranc.

- Panu Adamowi, panie Elżbiecie Rączkowiak i wszystkim członkom TPD należą się ogromne podziękowania oraz wyrazy uznania, ponieważ to co robią dla dzieci to wielka sprawa. Wspieramy TPD już od wielu lat i jestem z tej współpracy bardzo zadowolony – dodaje włodarz Powiatu Wągrowieckiego.