XXV Jarmark Cysterski w Łeknie

W niedzielę 7 lipca odbył się jubileuszowy - XXV Jarmark Cysterski w Łeknie. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łeknie.

Mszę w intencji Cystersów celebrował OCist. Franciszek Ferensztajn, któremu po uroczystym przemarszu na boisko Zbylut (Sławomir Białas) przekazał akt fundacyjny. Następnie wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak wręczył symboliczny klucz do bram miasta Radzie Seniorów Gminy Wągrowiec, której członkowie obiecali godnie sprawować pieczę nad Łeknem przez kolejny rok.

Miłe słowa dla organizatorów i uczestników Jarmarku przekazał włodarz Gminy Wągrowiec, a także Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, poseł na sejm RP Maria Janyska, za pośrednictwem Kamila Górskiego - poseł na sejm RP pan Krzysztof Paszyk oraz przewodniczący rady zaprzyjaźnionej Gminy Polana Wielka - Daniel Gałgan.  Gośćmi Jarmarku byli również przedstawiciele zaprzyjaźnionej Gminy Brietlingen oraz gminy partnerskiej Scharnebeck.

Część artystyczną Jarmarku rozpoczęły niezastąpione Pałuckie Smyki, które pod bacznym okiem Lucyny Walewskiej - Jastrząbek z przytupem przywitały publiczność. Przez cały czas trwania Jarmarku z dziećmi jarmarczne harce prowadzili artyści z Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop, którzy również zaprezentowali przepiękny spektakl plenerowy "Serce Don Juana" - dofinansowanego z programu "Rybactwo i Morze" Na scenie wystąpił również zespół Good Staff, który wprowadził niesamowita energię i mnóstwo ciepła w tą wietrzną niedzielę. O godz. 19.00 odbył się przepiękny koncert organowy w kościele parafialnym, na organach zagrała pani Joanna Marcianiak. Od godziny 20.00 rozpoczęła się uczta dla miłośników muzyki disco polo: Adonis i Tecław porwali publiczność. O godz. 22.00, pomimo chłodnego wiatru i deszczu zrobiło się gorąco: "Kozaccy kuglarze" szarżowali z ogniem! Pokaz ognia w wykonaniu grupy SARMATA - z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Pokaz ognia, spektakl plenerowy oraz stanowisko mincerza zostały dofinansowane w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze”, tytuł operacji: „Zwiększenie atrakcyjności imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Łeknie”. Do godziny 24.00 ci, których nie odstraszył deszcz bawili się z DJ PROmixem oraz Michaelem Davem.

Żródło - GOK Łekno

  • XXV Jarmark Cysterski w Łeknie, fot. GOK Łekno
  • XXV Jarmark Cysterski w Łeknie, fot. GOK Łekno
  • XXV Jarmark Cysterski w Łeknie, fot. GOK Łekno
  • XXV Jarmark Cysterski w Łeknie, fot. GOK Łekno
  • XXV Jarmark Cysterski w Łeknie, fot. GOK Łekno
  • XXV Jarmark Cysterski w Łeknie, fot. GOK Łekno

« wstecz

[obiekt mapy]

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. 67 2680500
fax. 67 2627888