• XV OSIEDLOWY TURNIEJ PIŁKARSKI IM. ZBIGNIEWA WALKOWIAKA...

XV OSIEDLOWY TURNIEJ PIŁKARSKI IM. ZBIGNIEWA WALKOWIAKA ORAZ FESTYN RODZINNY

W sobotę 10 sierpnia na boisku sportowym na Osiedlu Wschód w Wągrowcu odbył się XV Jubileuszowy Osiedlowy Turniej Piłkarski im. Zbigniewa Walkowiaka oraz Festyn Rodzinny. 

Do turnieju piłkarskiego zgłosiło się osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W turnieju wzięły udział następujące drużyny: OKS Wschód, Szakale Franka, Frankowicze, Cystersi Wągrowiec, Osada, FCW'08, A-Z Dach, Respirator Doner Kebab. Do półfinału awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Ostatecznie w turnieju zwyciężyli gospodarze, OKS Wschód. Drugie miejsce przypadło Frankowiczom z Poznania, a trzecie Cystersom z Wągrowca. Przyznano również nagrody indywidualne. Królem strzelców z 12 bramkami na koncie został Tomasz Błaszczyk z drużyny Frankowiczów. Najlepszym bramkarzem wybrano Łukasza Szczepaniaka, również z Frankowiczów. Najlepszym zawodnikiem został Maciej Starzyński z OKS Wschód. Uhonorowano również najmłodszego i najstarszego zawodnika turnieju. Janek Drobik z drużyny Cystersów był najmłodszym uczestnikiem turnieju, a Bartosz Muszyński z A-Z Dach najstarszym. Pamiątkowy puchar otrzymała także drużyna fair play- Szakale Franka.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Wągrowcu. Mecze sędziował Mariusz Jasiński. 

Poza turniejem piłkarskim odbył się również festyn rodzinny. Na wszystkich czekały atrakcje. Była loteria fantowa, punkt gastronomiczny, lody, wata cukrowa, zamek powietrzny, a także strażacy, którzy zaprezentowali swój wóz. Na festynie pojawili się również motocykliści z grupy Moto Szajka, którzy przewozili wszystkich chętnych na swoich motorach. Odbyła się też licytacja, a rzeczy, których nie udało się wylicytować, zostały przekazane na licytację w internecie. Wszystko zwieńczyła zabawa taneczna. 

Całkowity dochód uzyskany z loterii oraz zbiórek podczas całej imprezy został przekazany na leczenie Franka Szkatulskiego, który choruję na mukowiscydozę. Zebrano 6 481,26 złotych. Zarówno Franek, jak i jego rodzice byli obecni przez większą część imprezy. Chłopiec rozpoczął również honorowo turniej piłkarski poprzez kopnięcie piłki. Marcin Szkatulski, tata Franka podziękował wszystkim uczestnikom turnieju za włączenie się do pomocy.

Pomysłodawcą i organizatorem imprezy był Szymon Jasiński.

« wstecz

[obiekt mapy]

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. 67 2680500
fax. 67 2627888