Apel Głównego Inspektora Pracy skierowany do rolników

Apel Głównego Inspektora Pracy, skierowany do rolników o przestrzeganie w tym szczególnym czasie epidemii koronawirusa podstawowych zasad związanych z zapewnieniem bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy, także związanego z zapewnieniem opieki i bezpieczeństwa dzieciom przebywającym w gospodarstwach.

Czas zbliżających się żniw to okres wzmożonych prac, którym towarzyszy szereg zagrożeń związanych z obsługą maszyn, pracą na wysokości, jak i transportem plonów. Ceną pośpiechu, zmęczenia, nieuwagi czy lekceważenia zasad bezpiecznej pracy może być kalectwo, a nawet śmierć. Wśród ofiar tych wypadków są także dzieci.

Wyrażam przekonanie, że szeroka popularyzacja załączonego apelu może przyczynić się do stosowania przez rolników zasad bezpieczeństwa podczas prac w polu  i obejściu, lepszej organizacji prac, zachowania rozsądku.

Powyższy apel można pobrać ze strony Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu https://poznan.pip.gov.pl

bezpośredni link do strony umożliwiający pobranie apelu: https://poznan.pip.gov.pl/pl/wiadomosci-lokalne/110816,apel-wieslawa-lyszczka-glownego-inspektora-pracy-do-rolnikow.html

Ponadto informuję, że informacje na temat zasad bezpiecznej i higienicznej pracy oraz bezpieczeństwa dzieci dostępne są na stronach Państwowej Inspekcji Pracy: www.pip.gov.pl oraz www.bhpwrolnictwie.pl. Zachęcam wszystkie osoby związane ze środowiskiem wiejskim do korzystania z materiałów edukacyjnych i instruktażowych, które dostępne są pod wskazanymi adresami, w tym m.in. z wykazem czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat, jak też z listą kontrolną dotyczącą bezpieczeństwa dzieci na wsi.

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88