Zwiększenie liczby miejsc dla pacjentów z COVID-19 w wągrowieckim szpitalu

Wojewoda Wielkopolski wydał 31 marca br. decyzję o zwiększeniu łóżek covidowych w wągrowieckim szpitalu.

- Wykonując uzgodnienie dokonane z WOW NFZ w Poznaniu powiadamiam o wstrzymaniu z dniem dzisiejszym przyjęć planowych pacjentów do Oddziałów: Dziecięcego, Położniczo-Ginekologicznego oraz Noworodkowego. Miejsca hospitalizacji będące w dotychczasowej dyspozycji tych Oddziałów ulegają przekształceniu na miejsca dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Szpital łącznie uruchomi siedemdziesiąt miejsc dla pacjentów z COVID-19 (w tym trzy tzw. „respiratorowe”) oraz sześć miejsc obserwacyjno-zakaźnych – informuje dr Przemysław Bury, dyrektor ZOZ w Wągrowcu.

Co to oznacza? Miejsca hospitalizacji, które do tej pory były w dyspozycji szpitalnych oddziałów, przekształcają się w miejsca dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Wągrowiecki szpital łącznie uruchomi 76 łóżek dla pacjentów z COVID-19, w tym 3 tzw. „respiratorowe”, a także 6 łóżek obserwacyjno-zakaźnych.

Ważna informacja!

Panie, które w najbliższym czasie chciały rodzić w Szpitalu Powiatowym w Wągrowcu, proszone są o kontakt z lekarzem – ginekologiem prowadzącym ciążę, który pomoże wybrać inny szpital.

Przypomnijmy, od poniedziałku 22 marca, zgodnie z decyzją Wojewody Wielkopolskiego w szpitalu w Wągrowcu utworzono oddział covidowy z 25 łóżkami dla pacjentów z podejrzewanym lub potwierdzonym zakażeniem SARS-COV-2.

Decyzja Wojewody Wielkopolskiego z 31.03.2021 r. w załączniku.

 

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88