Światowy Dzień Zdrowia i i Dzień Pracownika Służby Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku.
Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi. Obchody Światowego Dnia Zdrowia stwarzają możliwość podjęcia wielu działań, których efektem jest poprawa stanu zdrowia ludzi.
Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia w 2021 roku jest „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata dla wszystkich”.
Motyw przewodni związany jest z obecną sytuacją epidemiologiczną i działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Co V-2 . Obecna sytuacja epidemiologiczna podkreśla istotne znaczenie służby zdrowia, dostępu do leczenia, a przede wszystkim rolę personelu medycznego w czasie pandemii. 
Jednak działania zmierzające do powyższego celu każdy z nas może podejmować w swoim otoczeniu, poprzez promocję zdrowego stylu życia, zachęcanie do badań profilaktycznych i dbania o zdrowie swoje i swoich najbliższych. W tym trudnym okresie pandemii powinniśmy dbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.
7 kwietnia obchodzony jest również Dzień Pracownika Służby Zdrowia
W tym szczególnym dniu wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom ochrony zdrowia Zarząd Powiatu Wągrowieckiego dziękuje za codzienną służbę na rzecz drugiego człowieka. Życzymy satysfakcji i realizacji zawodowej, wytrwałości, cierpliwości oraz docenienia Państwa ciężkiej pracy.

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88