Powiat Wągrowiecki wspiera Nielbe Wągrowiec

W piątkowe popołudnie (20.07.2018) w Starostwie Powiatowym odbyła się wspólna konferencja prasowa władz Powiatu Wągrowieckiego oraz Nielby Wągrowiec. Tematem konferencji było udzielenie wsparcia finansowego Nielbie Wągrowiec przez Powiat Wągrowiecki. 
- Zarząd Powiatu Wągrowieckiego przy pełnym poparciu Rady Powiatu Wągrowieckiego podjął uchwałę na mocy której zostanie Nielbie Wągrowiec przekazana kwota 50 000zł na promocję Powiatu Wągrowieckiego poprzez sport. – poinformował starosta Tomasz Kranc 
W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa, która dokładnie określi ramy współpracy i promocji Powiatu Wągrowieckiego. Prezes klubu zaprezentował podczas konferencji wzory nowych koszulek sportowych, w których zawodnicy będą występować w nowym sezonie, na koszulkach znajdować  się będzie herb Powiatu Wągrowieckiego. Starosta natomiast zwrócił uwagę na bardzo ważną rocznicę – 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setna rocznica zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, te ważne w dziejach Polski wydarzenia również mają zostać uczczone sportowymi wydarzeniami. 

Prezes poinformował także, że w dniach 4 i 11 sierpnia odbędą się dwa turnieje w których wezmą udział zespołu grające w superlidze oraz najlepsze 1-ligowe drużyny, turnieje odbędą się pod patronatem Powiatu Wągrowieckiego. 


Wsparcie w kwocie 50 000 to kwota, która nie zaburzy polityki finansowej Powiatu, jednak w przyszłości nie może być mowy o wsparciu rzędu miliona złotych, bo jak przyznał starosta Tomasz Kranc, najzwyczajniej Powiat tego nie udźwignie. 
Na konferencji prasowej obecny był także przedstawiciel sponsorów – Jerzy Kasprzak, który podziękował za wsparcie ze strony Powiatu Wągrowieckiego oraz zwrócił uwagę na bardzo ważny dla klubu aspekt - wiarygodności, która pozwoli na poszukiwanie nowych sponsorów i dalsze funkcjonowanie klubu. 
Dzięki wsparciu Powiatu Wągrowieckiego Nielba Wągrowiec będzie nadal mogła występować 1 lidze rozgrywek piłki ręcznej mężczyzn. W tym roku, Nielba wygrała I ligowe zmagania, jednak z powodu wielu czynników poza sportowych nie mogła wystąpić w Superlidze. Jak zapowiadają władze klubu, jest szansa, aby ten cel został osiągnięty za rok. 

  • DSC_0044
  • DSC_0046
  • DSC_0047
  • DSC_0050
  • DSC_0056

« wstecz

[obiekt mapy]

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. 67 2680500
fax. 67 2627888