• Cyfrowe Archiwum Społeczne Powiatu Wągrowieckiego

Cyfrowe Archiwum Społeczne Powiatu Wągrowieckiego

Za sprawą Wągrowieckiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego im. Stanisława Przybyszewskiego w dniu wczorajszym zaczęło funkcjonować Cyfrowe Archiwum Społeczne Powiatu Wągrowieckiego. Jego celem jest gromadzenie, przechowywanie i opracowanie w celu udostępniania materiałów ikonograficznych i audiowizualnych pozyskanych od społeczności lokalnej.

Każdy z mieszkańców naszego powiatu może je współtworzyć. Twórcy Archiwum już dziś zachęcają każdego, kto jest w posiadaniu jakichkolwiek materiałów historycznych, a chciałby się podzielić swoimi zbiorami ( kontakt@caspw.pl ).
Zarząd Powiatu, w ramach środków z budżetu powiatu, wsparł już to wielkie przedsięwzięcie i przyznał projektowi dofinansowanie, w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych.

Działaniom tego portalu i jego zasobom będzie przyświecał również Patronat Honorowy Starosty Wągrowieckiego, Tomasza Kranca.

Wierzymy, że Archiwum znajdzie swoich stałych czytelników, a także wszystkich tych, którzy będą chcieli zgłębić wiedzę o naszym regionie, o pięknej historii ziem powiatu wągrowieckiego. Zapraszamy do aktywnego współuczestnictwa w tym projekcie.

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88