Powiat Wągrowiecki

Menu

Treść

XIII Powiatowy Turniej Wiedzy Łowiecko-Przyrodniczej „Pojedziemy na łów”

W piatek 24 listopada 2017r. w Gimnazjum nr 3 Gminy Wągrowiec im. Henryka Sienkiewicza w Rąbczynie odbył się  XIII Powiatowy Turniej Wiedzy Łowiecko-Przyrodniczej „Pojedziemy na łów”. Turniej jest efektem współpracy szkoły z Kołem Łowieckim nr 32 „Jeleń” z Wągrowca oraz Nadleśnictwem Durowo. Współpraca ta trwa już prawie 30 lat. W murach szkoły pojawili się zaproszeni goście, m. in.  Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Jacek Brzostowski – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Łekna i członek Zarządu Powiatu, Barbara Thomas-Trybus z Nadleśnictwa Durowo, Andrzej Bydłowski - prezes Koła Łowieckiego Nr 32  „Jeleń” z Wągrowca, Feliks Gryka i Leszek Książkiewicz - myśliwi z Koła łowieckiego 32 „Jeleń” oraz Bartosz Paszek – Sołtys wsi Rąbczyn.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas siódmych oraz uczniowie gimnazjów naszego powiatu: Szkoła Podstawowa z Łekna, Szkoła Podstawowa z Pawłowa Żońskiego, Szkoła Podstawowa  z Morakowa, Szkoła Podstawowa z Niemczyna, klasy gimnazjalne ze Szkoły Podstawowej ze Skoków, Zespół Szkół Powszechnych z Damasławka i  Gimnazjum z Rąbczyna.

Każdą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna, która wspólnie rozwiązywała zadania konkursowe. Tradycyjnie odbyło się „polowanie na dzika”, czyli rzut lotkami do tarczy.

Przed podsumowaniem wyników odbył się krótki występ dzieci z Oddziału Przedszkolnego z Zespołu Szkolno-przedszkolnego z Łekna, który przygotowała Iwona Przybylska.  

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyli uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Łekna, II miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Morakowie, III miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pawłowie Żońskim,  IV miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Niemczyna.

W kategorii gimnazjów I miejsce uczniowie z gimnazjum ze Skoków, II miejsce uczniowie z Gimnazjum z Rąbczyna, III miejsce uczniowie z Zespołu Szkół Powszechnych z Damasławka. Sponsorami nagród było Koło Łowieckie „Jeleń”, Nadleśnictwo Durowo, Starostwo Wągrowieckie i Gmina Wągrowiec. Każdy uczestnik turnieju otrzymał nagrodę książkową i medal  pamiątkowy. Szkoły otrzymały dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

Dla wszystkich uczestników turnieju i opiekunów Starostwo Powiatowe w Wagrowcu ufundowało wycieczkę do Muzeum Myślistwa i Łowiectwa i w Śmiłowie.

  • XIII Powiatowy Turniej Wiedzy Łowiecko-Przyrodniczej...
  • XIII Powiatowy Turniej Wiedzy Łowiecko-Przyrodniczej...
  • XIII Powiatowy Turniej Wiedzy Łowiecko-Przyrodniczej...
  • XIII Powiatowy Turniej Wiedzy Łowiecko-Przyrodniczej...
  • XIII Powiatowy Turniej Wiedzy Łowiecko-Przyrodniczej...

« wstecz

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Stopka

Projekt i wykonanie: extranet

Licencja: CC BY 3.0

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.