Powiat Wągrowiecki

Menu

Treść

Obchody Światowego Dnia AIDS w powiecie wągrowieckim

1 grudnia 2017 r. w auli Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu odbyła się konferencja podsumowująca działania dotyczące profilaktyki HIV/AIDS w naszym powiecie. W konferencji udział wzięli Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Osuch, Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zdrowia Barbara Linetty oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu Paweł Gilewski.

W tym dniu w szkole zorganizowano akcję informacyjno – edukacyjną, podczas której rozpowszechniano wśród uczniów ulotki dotyczące profilaktyki zakażeń HIV, a na znak solidarności z osobami żyjącymi z HIV/AIDS przypinano uczniom i przybyłym gościom czerwone wstążeczki.

Podczas konferencji podsumowano konkursy dotyczące tematyki HIV/AIDS, które zostały zorganizowane w naszym powiecie. Patronat nad konkursami objął Starosta Wągrowiecki a nagrody dla uczestników konkursów zakupione zostały z budżetu powiatu przeznaczonego na promocję i ochronę zdrowia.

 

Konkurs „Nie daj szansy AIDS”

Organizatorem konkursu była Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Poznaniu, a na szczeblu powiatowym Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Wągrowcu. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych filmu pod tytułem „Krótka historia o HIV”. Film miał uświadamiać, że wiedza jest istotnym elementem w profilaktyce zakażeń HIV oraz innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.  Warto wiedzieć więcej o drogach zakażenia, towarzyszących objawach, leczeniu i profilaktyce, aby żyć bezpieczniej, chronić siebie i innych.  Film miał zwrócić uwagę na konieczność wykonywania testów na HIV, po ryzykownym zachowaniu. Autorzy w swoich filmach mieli zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się w/w tematyką. Do konkursu przystąpiła tylko jedna szkoła, Zespół Szkół nr 1 w Wągrowcu, film nakręcony przez Dawida Muchę, Mikołaja Patelskiego i Sebastiana Gawlittę został laureatem tego konkursu i  reprezentował nasz powiat w etapie wojewódzkim konkursu, gdzie został wyróżniony. Laureatom serdecznie gratulujemy.

 

Konkurs „Młodość kontra HIV”

Organizatorem konkursu skierowanego do uczniów VII klas szkoły podstawowej oraz II i III klas gimnazjalnych z terenu naszego powiatu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wągrowcu. Celem konkursu było uświadomienie, że zagrożenie HIV może dotyczyć każdego człowieka oraz zachęcić uczniów do wzajemnej edukacji na temat HIV/AIDS.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu tematycznej ulotki dla młodych ludzi. Treści zawarte w wykonanej przez uczniów ulotce miały zainteresować rówieśników tematyką HIV/AIDS oraz uświadomić im, kiedy należy wykonać test na HIV.

W etapie szkolnym konkursu wzięło udział 440 uczniów z 11 szkół, w etapie powiatowym wyłoniono laureatów z pośród 32 nadesłanych prac.

I miejsce przyznano Oliwii Piechnik ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu,

II miejsce zajęła Laura Zakierska z MOW w Antoniewie,

III miejsce zajęła Aleksandra Lipińska ze Szkoły Podstawowej w Gołańczy,

Wyróżnienia: Zuzanna Michalak z Gimnazjum w Rąbczynie, Ewelina Maślanka ze Szkoły Podstawowej w Wapnie.

 

  • Obchody Światowego Dnia AIDS w Powiecie Wągrowieckim
  • Obchody Światowego Dnia AIDS w Powiecie Wągrowieckim
  • Obchody Światowego Dnia AIDS w Powiecie Wągrowieckim
  • Obchody Światowego Dnia AIDS w Powiecie Wągrowieckim
  • Obchody Światowego Dnia AIDS w Powiecie Wągrowieckim
  • Obchody Światowego Dnia AIDS w Powiecie Wągrowieckim
  • Obchody Światowego Dnia AIDS w Powiecie Wągrowieckim
  • Obchody Światowego Dnia AIDS w Powiecie Wągrowieckim

« wstecz

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Stopka

Projekt i wykonanie: extranet

Licencja: CC BY 3.0

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.