Powiat Wągrowiecki

Menu

Treść

Poznańska Kolej Metropolitalna

Ostatnie tygodnie to czas intensywnych działań związanych z projektem Poznańskiej Kolei Metropolitarnej. Jak wcześniej informowaliśmy, w poniedziałek 20 listopada z inicjatywy starosty Tomasza Kranca odbyło się spotkanie z przedstawicielami gmin, które mają również solidarnie współfinansować dodatkowe połączenia. Natomiast 29 listopada Rada Powiatu Wągrowieckiego przyjęła intencyjną uchwałę wyrażającą wolę udziału w projekcie„Poznańska Kolej Metropolitarna”. Co warte podkreślenia, podobne uchwały podjęły wszystkie samorządy z terenu naszego powiatu, znajdujące się na linii Poznań – Wągrowiec. Przypomnijmy, że projekt ten zakłada solidarne współfinansowanie przez samorządy dodatkowych połączeń kolejowych na trasie Wągrowiec – Poznań. Pozwoliłoby to na kursowanie pociągów w godzinach szczytu przewozowego co 30 minut. Ilość połączeń z Poznaniem w przypadku Wągrowca wzrosłaby o 3 pary pociągów z obecnych 21 do 24.

- Od dłuższego czasu zabiegałem o włączenie naszego powiatu do tego projektu, cieszę się, że te działania przyniosły wymierny sukces. To bardzo istotna zmiana z perspektywy mieszkańców codziennie korzystających z tych połączeń. Dlatego jestem w pełni przekonany, że współfinansowanie tego projektu to dobra inwestycja. – przekonuje starosta Tomasz Kranc.

Już w najbliższy poniedziałek - 11 grudnia w Poznaniu nastąpi podpisanie porozumienia o przystąpieniu do projektu „Poznańska Kolej Metropolitarna”. To konsekwencja podjętej uchwały. Powiat Wągrowiecki reprezentować będą starosta Tomasz Kranc, wicestarosta Michał Piechocki i skarbnik Powiatu Danuta Królczyk.  

Realizacja projektu zakłada dwa etapy: w 2018 roku oraz w latach 2019-2021. Wzrost częstotliwości połączeń Wągrowca z Poznaniem nastąpi w pierwszym etapie. Prawdopodobnie zmiany zostaną wprowadzone od połowy 2018 roku.  

« wstecz

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Stopka

Projekt i wykonanie: extranet

Licencja: CC BY 3.0

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.