Powiat Wągrowiecki

Menu

Treść

Warsztaty szkoleniowe poświęcone realizacji zadań z zakresu wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej

Dziś w starostwie powiatowym odbyły się warsztaty szkoleniowe poświęcone realizacji zadań z zakresu wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej. Wszystkich uczestników spotkania powitał Starosta Wągrowiecki, Tomasz Kranc. W warsztatach udział wzięli pracownicy MOPR, MOPS i powiatowych centrów pomocy rodzinie z terenu województwa wielkopolskiego.
1 stycznia 2012 r. weszła w życie ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Celem ustawy było wprowadzenie rozwiązań służących wzmocnieniu instrumentów pracy z rodziną oraz stworzenie warunków stopniowego odchodzenia od modelu instytucjonalnej pieczy zastępczej na rzecz form zbliżonych do naturalnego środowiska rodzinnego. Pomimo tego, że ustawa weszła w życie zaledwie 4 lata temu była już wielokrotnie nowelizowana. Działania organów administracji publicznej w omawianym zakresie były również przedmiotem wielu kontroli i analiz.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Związek Powiatów Polskich wraz z samorządowymi partnerami wspólnie organizują warsztaty szkoleniowe. W ich trakcie trenerzy – pracownicy Działu Monitoringu Prawnego i Ekspertyz Biura Związku Powiatów Polskich – przekazują uczestnikom szkolenia usystematyzowaną wiedzę w zakresie aktualnego stanu prawnego, ze szczególnym uwzględnieniem nowelizacji jakie miały miejsce w ostatnim czasie oraz z uwzględnieniem wyników kontroli NIK, orzecznictwa sądów administracyjnych, informacji o realizacji ustawy przygotowywanej corocznie przez pracowników Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz dobrych praktyk jednostek samorządu terytorialnego.

 

« wstecz

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Stopka

Projekt i wykonanie: extranet

Licencja: CC BY 3.0

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.