Powiat Wągrowiecki

Menu

Treść

Zapraszamy na IX Powiatowe Targi Edukacyjne w Wągrowcu

IX Powiatowe Targi Edukacyjne w Wągrowcu, odbędą się 23 marca w godz. od 9.00 do 13.00 w Hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu, przy ul. Kościuszki 59.

Impreza ma na celu zapoznanie młodzieży gimnazjalnej, w szczególności uczniów klas III oraz rodziców i opiekunów, z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych oraz możliwościami dalszego kształcenia i rozwoju.

Targi edukacyjne są doskonałą okazją do zaprezentowania i poznania oferty dydaktycznej Powiatu Wągrowieckiego, do bezpośrednich rozmów, pozyskania informacji na temat rekrutacji, programu nauczania i przebiegu nauki, czy możliwości znalezienia pracy w wybranej profesji. Dają możliwość spotkania osób o różnych zainteresowaniach, doświadczeniach, punktach widzenia, opiniach i koncepcjach, koniecznych do podjęcia świadomej decyzji o wyborze kierunku i rodzaju dalszej edukacji.

Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie gimnazjów będą mieli możliwość skonfrontowania w jednym miejscu i czasie wszystkich ofert szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych, a tegoroczni maturzyści będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium oraz Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu, a także poszerzyć i uzupełnić swoje informacje o Powiecie Wągrowieckim.

Aby pomóc młodzieży w podjęciu przemyślanej i dobrej decyzji wyboru kierunku kształcenia ponadgimnazjalnego/ponadpodstawowego Wydział Oświaty, Kultury
i Sportu przygotował „POWIATOWY INFORMATOR EDUKACYJNY” zawierający m. in. ofertę edukacyjną Powiatu Wągrowieckiego.  

Dodatkowo młodzież odwiedzająca targi będzie mogła skorzystać z pomocy specjalistów z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej, Powiatowego Urzędu Pracy
i Młodzieżowego Centrum Kariery, w tym z usług doradców zawodowych i zbadać predyspozycje zawodowe, aby wybrać odpowiedni kierunek kształcenia czy otrzymać informacje o aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy m.in. o zawodach deficytowych i nadwyżkowych.

Zgromadzenie prezentacji wszystkich szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych w jednym miejscu będzie doskonałą okazją do pokazania swojej indywidualności
i niepowtarzalnego charakteru.

Swoją bogatą ofertę zaprezentują:

1. I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.

2. Zespół Szkół nr 1 w Wągrowcu.

3. Zespół Szkół nr 2 im. ppłk. dr. Stanisława Kulińskiego w Wągrowcu.

4. Zespół Szkół im. Karola Libelta w Gołańczy.

5. Zespół Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku.

6. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Wągrowcu.

7. Bursa Szkolna nr 1 w Wągrowcu.

8. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wągrowcu.

9. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Gołańczy.

10. Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium.

11. Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu.

12. Powiatowy Urząd Pracy w Wągrowcu.

13. Młodzieżowe Centrum Kariery w Wągrowcu.

14. Zespół Szkół Leśnych w Goraju.

Podczas Targów młodzież zaprezentuje na scenie umiejętności artystyczne,
które zdobyła i rozwinęła w „powiatowych szkołach”. Wśród licznych atrakcji będą śpiewy, tańce, skecze, pokazy akrobatyczne, chemiczne, multimedialne oraz inne związane z prezentowanym kierunkiem kształcenia. Każdy uczestnik otrzyma ciekawe opracowania dotyczące oferty edukacyjnej, będzie mógł porozmawiać o przyszłej nauce z nauczycielami oraz uczniami szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych.

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów wraz z rodzicami i opiekunami.

  •  IX Powiatowe Targi Edukacyjne w Wągrowcu

« wstecz

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Stopka

Projekt i wykonanie: extranet

Licencja: CC BY 3.0

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.