Powiat Wągrowiecki

Menu

Treść

„WIEM, CO PODPISUJĘ” - spotkanie informacyjno – edukacyjne

We wtorek 12 czerwca w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyło się spotkanie edukacyjno – informacyjne związane z realizacją akcji „Wiem, co podpisuję”. Organizatorem spotkania był Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Wągrowcu oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Poznaniu. Prelekcję na temat umów telekomunikacyjnych zawieranych poza lokalem przedsiębiorstwa zaprezentowali pracownicy Wydziału Spraw Konsumenckich UKE Pani Anna Karbowiak – Kociemba oraz Pan Jacek Bosacki.

Akcja „Wiem, co podpisuję” została skierowana osób zawierających umowy, szczególnie do seniorów. To oni są najczęściej ofiarami nieuczciwych przedstawicieli  handlowych reprezentujących operatorów. W ramach kampanii przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej doradzają na co zwracać uwagę, gdy zawieramy umowy w domu, kiedy możemy od nich odstąpić, jak dochodzić roszczeń.

Zaproszeni specjaliści zapoznali uczestników szkolenia z obowiązującymi przepisami, przedstawili schematy działania operatorów telekomunikacyjnych, poinformowali o krokach jakie konsumenci powinni podjąć w momencie podpisania niekorzystnej dla siebie umowy o świadczenie usług. Zaprezentowany został również film edukacyjny dotyczący zawarcia umowy poza lokalem przedsiębiorstwa zrealizowany przez UKE.

Oprócz powyższego, głównego tematu spotkania, Pani Anna Karbowiak – Kociemba przekazała informacje dotyczące usług „Premium rate” (smsy o podwyższonej opłacie), możliwości przenoszenia numeru telefonu komórkowego pomiędzy operatorami czy składania reklamacji na usługi telekomunikacyjne.

Po zakończeniu spotkania zainteresowane osoby miały możliwość przeprowadzenia indywidualnych rozmów na temat usług telekomunikacyjnych z zaproszonymi gośćmi.

  • „WIEM, CO PODPISUJĘ” - spotkanie informacyjno – edukacyjne
  • „WIEM, CO PODPISUJĘ” - spotkanie informacyjno – edukacyjne
  • „WIEM, CO PODPISUJĘ” - spotkanie informacyjno – edukacyjne
  • „WIEM, CO PODPISUJĘ” - spotkanie informacyjno – edukacyjne

« wstecz

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Stopka

Projekt i wykonanie: extranet

Licencja: CC BY 3.0

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.