Regionalny Turniej Warcabowy PCK

W niedzielę 7 października w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu odbył się Regionalny Turniej Warcabowy PCK, w którym udział wzięli honorowi dawcy krwi i sympatycy czerwonokrzyscy. Uczestnicy mieli do rozegrania siedem rund z tempem gry po siedem minut, aby zgromadzić jak największą ilość punktów. Rozgrywki odbywały się systemem szwajcarskim, które nadzorował sędzia główny zawodów.
W kategorii powyżej 50 lat komplet 14 pkt. zdobył Jan Maćkowiak, który zajął I miejsce, drugie miejsce uzyskał Edmund Fajek, trzeci był Tomasz Kubasik. W kategorii do 50 lat zwycięstwo odniósł Oskar Łochyński, kolejne miejsca na podium zajęli: Sebastian Artymowicz i Jakub Łochyński. Dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Wągrowiecki, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu, wręczył Wicestarosta Michał Piechocki.