Powiat Wągrowiecki

Menu

Treść

Kultura w Powiecie Wągrowieckim

Powiat Wągrowiecki jest bardzo silnym ośrodkiem kulturalnym. Odbywa się tutaj szereg imprez istotnych dla życia kulturalnego nie tylko regionu, Wielkopolski, ale i niemal całego kraju. Najsilniejszym kulturalnie miastem powiatu jest bez wątpienia Wągrowiec.

Działają tutaj amatorskie teatry, chóry, młodzieżowa orkiestra dęta, liczne zespoły muzyczne, artyści ludowi, sekcja tańca towarzyskiego. Większość z nich wielokrotnie zaznaczyła swoją obecność na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Bogate życie kulturalne Wągrowca to w dużej mierze zasługa Muzeum Regionalnego i Miejskiego Domu Kultury. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na muzeum, które oprócz wystaw czasowych posiada ekspozycje stałe dotyczące historii miasta oraz etnograficzną wystawę "Chata rybacka".

“Lato na Pałukach”

To cykl imprez, który zrodził się w 1968 roku z inicjatywy Anny Wolniewicz i Wandy Kowalińskiej, działaczek Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Pałuckiej. Ideą imprezy było zaoferowanie mieszkańcom miasta i turystom przyjeżdżającym latem na Pałuki atrakcyjnej oferty spędzania wolnego czasu. Od połowy lat dziewięćdziesiątych organizatorem imprez „Lata na Pałukach” jest Miejski Dom Kultury w Wągrowcu. W ramach "Lata na Pałukach" organizowanych jest w Wągrowcu szereg imprez kulturalnych: festyny, konkursy, zabawy, tym cykliczne m.in. Wybory Miss Lata na Pałukach oraz koncerty. W tym roku gwiazdą imienin Wągrowca organizowanych w ramach „Lata na Pałukach” był zespół Kombii.

Złota Pieczęć

Co roku w grudniu Powiat Wągrowiecki organizuje galę "Złotej Pieczęci" - galę Nagrody Powiatu Wągrowieckiego przyznawaną za ponadprzeciętne działania i dokonania społeczne oraz zawodowe osób działających na rzecz powiatu wągrowieckiego. Galę uświetnili już swymi występami m. in. Zbigniew Zamachowski, Katarzyna i Cezary Żak, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki,  Andrzej Lampert i Tomasz Karolak.
 

następna strona »

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Stopka

Projekt i wykonanie: extranet

Licencja: CC BY 3.0

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.