Pomoc mieszkańców powiatu

Dr Marek Daniel, lekarz, społecznik, właściciel Założenia Dworsko-Parkowego w Brdowie, gm. Gołańcz, wraz z żoną skierował do Starosty Wągrowieckiego Tomasza Kranca propozycję nieodpłatnego użyczenia tegoż obiektu na cele związane z przeciwdziałaniem skutkom pandemii koronawirusa (COVID 19).

W treści pisma podpisanego przez Państwa Ewę i Marka Daniel czytamy m.in.: „ W obliczu klęsk żywiołowych, „morowego powietrza”, wojen i powstań narodowych zawsze jako Naród byliśmy jednością. Obecnie panująca pandemia wywołana przez koronawirus (COVID 19) wyzwoliły w nas pokłady braterstwa i wzajemnej pomocy.
Dwory i pałace w dawnej Rzeczypospolitej zawsze były ośrodkami szpitali polowych, punktów sanitarnych i miejscem schronienia dla rannych i chorych. Wspólnie z żoną Ewą ustaliliśmy o nieodpłatnym użyczeniu na czas pandemii parku i budynków w Brdowie na cele medyczne. (...) Pragniemy wyrazić swoje uznanie dla Pracowników Służby Zdrowia oraz innych służb podległych Panu Staroście za pełną poświęcenia i empatii pracę, często z narażeniem własnego życia i zdrowia.
„Nie ma nic piękniejszego niż służenie drugiemu człowiekowi”. Są to słowa mojego starszego kolegi – lekarza i dyrektora szpitala w Belgii.
List podpisali: Ewa Szyc - Daniel i dr Marek Daniel.

Jest to jedna z inicjatyw podejmowanych przez Mieszkanców Powiatu Wągrowieckiego. Za tę i wszystkie pozostałe inicjatywy Starosta Wągrowiecki przekazuje wyrazy wdzięczności.

Całość pisma w załączniku.

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88