Aktualności

Stronicowanie

 • Powiat Wągrowiecki wspiera Nielbe Wągrowiec

  Powiat Wągrowiecki wspiera Nielbe Wągrowiec

  2018.07.21

  W piątkowe popołudnie (20.07.2018) w Starostwie Powiatowym odbyła się wspólna konferencja prasowa władz Powiatu Wągrowieckiego oraz Nielby Wągrowiec. Tematem konferencji było udzielenie wsparcia finansowego Nielbie Wągrowiec przez Powiat Wągrowiecki. 
  - Zarząd Powiatu Wągrowieckiego przy pełnym poparciu Rady Powiatu Wągrowieckiego podjął uchwałę na mocy której zostanie udzielona Nielbie Wągrowiec przekazana kwota 50 000zł na promocję Powiatu Wągrowieckiego poprzez sport. – poinformował starosta Tomasz Kranc 
  W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa, która dokładnie określi ramy współpracy 
  i promocji Powiatu Wągrowieckiego. Prezes klubu zaprezentował podczas konferencji wzory nowych koszulek sportowych, w których zawodnicy będą występować w nowym sezonie, na koszulkach znajdować  się będzie herb Powiatu Wągrowieckiego. Starosta natomiast zwrócił uwagę na bardzo ważną rocznicę – 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setna rocznica zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, te ważne w dziejach Polski wydarzenia również mają zostać uczczone sportowymi wydarzeniami. 
  Wsparcie w kwocie 50 000 to kwota, która nie zaburzy polityki finansowej Powiatu, jednak w przyszłości nie może być mowy o wsparciu rzędu miliona złotych, bo jak przyznał starosta Tomasz Kranc, najzwyczajniej Powiat tego nie udźwignie. 
  Na konferencji prasowej obecny był także przedstawiciel sponsorów – Jerzy Kasprzak, który podziękował za wsparcie ze strony Powiatu Wągrowieckiego oraz zwrócił uwagę na bardzo ważny dla klubu aspekt - wiarygodności, która pozwoli na poszukiwanie nowych sponsorów i dalsze funkcjonowanie klubu. 
  Dzięki wsparciu Powiatu Wągrowieckiego Nielba Wągrowiec będzie nadal mogła występować 1 lidze rozgrywek piłki ręcznej mężczyzn. W tym roku, Nielba wygrała I ligowe zmagania, jednak z powodu wielu czynników poza sportowych nie mogła wystąpić w Superlidze. Jak zapowiadają władze klubu, jest szansa, aby ten cel został osiągnięty za rok. 

 • Wągrowiec gospodarzem zawodów strażackich

  Wągrowiec gospodarzem zawodów strażackich

  2018.07.20

  W środę 18 czerwca odbyło się w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu spotkanie przedstawicieli OSP z Starostą Wągrowieckim Tomaszem Krancem oraz wójtami i burmistrzami gmin powiatu wągrowieckiego. 


  Spotkanie prowadził Prezes Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Oddział Wojewódzki Województwa Wielkopolskie – Stefan Mikołajczak. Tematem wiodącym była organizacja Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych, które 15 września odbędą się w Wągrowcu na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. 
  Podczas wrześniowej rywalizacji do walki stanie ponad 500 ochotniczych strażaków z wielkopolski, którzy rywalizować będą w wielu sportowych konkurencjach. Powiat Wągrowiecki reprezentować będzie OSP Łekno.

  Samorządy lokalne pozytywnie ustosunkowały się do pomocy w organizacji zawodów i wsparcia ich organizacji, zwracając przy tym uwagę na bardzo ważny element promocyjny dla całego Powiatu Wągrowieckiego. 
   

 • Ostrzeżenie IMGW - intensywne opady deszczu z burzami

  Ostrzeżenie IMGW - intensywne opady deszczu z burzami

  2018.07.17

  Zjawisko : Intensywne opady deszczu z burzami 

  Stopień zagrożenia : 1

  Obszar : Powiat Wągrowiecki 

  Prognozowane wystąpienie : Od godziny 06:30 dnia 17.07.2018  do 22:30 dnia 17.07.2018

  Przebieg : Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm. W trackie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h 

  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%) : 80% 

 • Szachowa roszada Wągrowiec - Luneburg

  Szachowa roszada Wągrowiec - Luneburg

  2018.07.17

  Już od 2011 r. trwa partnerska współpraca młodych szachistów z powiatu wągrowieckiego i niemieckiego Luneburga. 13 lipca sześcioro młodych szachistek i szachistów wyruszyło do Niemiec. Opiekunem grupy był wapieński nauczyciel i szachista – Jacek Haja, a kierowcą i przewodnikiem był Krzysztof Stachowski. W piątek zaraz po przybyciu do siedziby niemieckiego klubu odbył się towarzyski turniej szachów błyskawicznych. Polacy po długiej podróży nie mieli wielkich szans i tylko opiekun grupy zajął drugie miejsce. Zwyciężyła rewelacyjna, wschodząca (kolejna) gwiazda luneburskich szachów – Emilia Bildat. Dla tej zawodniczki był to drugi sukces tego dnia, ponieważ wcześniej, w turnieju szachów klasycznych zajęła drugie miejsce, mając jeden z końcowych numerów startowych i zdobywając wręcz kosmiczny dla szachistów przyrost ponad 200 punktów rankingowych (w jednym turnieju). Po rozgrywkach młodzież udała się na nocleg do niemieckich rodzin. Następnego dnia, wszyscy polscy i niemieccy szachiści zagrali w najważniejszej imprezie tego pobytu – turnieju szachów szybkich, który był zwieńczeniem festiwalu szachowego odbywającego się w pierwszej połowie lipca w Luneburgu. W turnieju zagrało wielu utytułowanych zawodników – arcymistrzów i mistrzów. Zagrał również Prezydent Szachowego Związku Dolnej Saksonii, który jest wiceprezydentem Niemieckiego Związku Szachowego. Akurat los sprawił, że w siódmej rundzie zagrał partię z opiekunem polskiej grupy. Partia zakończyła się remisem, co można uznać za sukces Jacka Hai. Wyniki ostateczne nie były wielkim zaskoczeniem, ponieważ zwyciężyli faworyci. Natomiast dla młodych szachistów było to niewątpliwie ciekawe doświadczenie, które powinno zaowocować w przyszłości. 

  Następnego dnia niemieccy gospodarze zafundowali polskiej ekipie wyprawę do Fusparku, czyli „parku dla stóp”. Wszyscy Polacy zastanawiali się – co to będzie? Pojechaliśmy do lasu i na początku trasy trzeba było zdjąć buty i schować do szafki. Trasę należało pokonać boso. Zaczęło się od przejścia niby zwykłym chodnikiem, po którym płynęła zimna woda. Następnie była wanna z borowiną, później przejście po korkach, później po niebieskim szkle, soli, wrzosach, torfie, itd. itp.
  Korzystając z wolnego czasu uczestnicy udali się na niemal dwugodzinną wycieczkę po Luneburgu. W poniedziałek rano było jeszcze śniadanie i pożegnanie z opiekunami strony niemieckiej p. Christą Kruger i p. Lotharem Quaisserem, którzy wręczyli polskim gościom drobne upominki. Wcześniej polscy uczniowie przekazali opiekunom, u których gościli upominki przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Wągrowcu.

  Wieloletnia współpraca z powiatem Luneburg nieustannie się rozwija. Spotkania szachistów, artystów, dzieci i młodzieży to już stały element corocznych wizyt zarówno w Wągrowcu, a także w Luneburgu. Cieszy, również ciągła chęć pogłębiania tych stosunków i wymiany doświadczeń w innych dziedzinach życia. 

 • Ostrzeżenie IMGW - intensywne opady deszczu z burzami

  Ostrzeżenie IMGW - intensywne opady deszczu z burzami

  2018.07.16

  Zjawisko : Intensywne opady deszczu z burzami 

  Stopień zagrożenia : 1

  Obszar : Powiat Wągrowiecki 

  Prognozowane wystąpienie : Od godziny 11:00 dnia 16.07.2018 do 02:00 dnia 17.07.2018

  Przebieg : Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia od 20 mm do 35 mm, lokalnie do 50 mm. W trackie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h 

  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%) : 85% 

Stronicowanie

[obiekt mapy]

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. 67 2680500
fax. 67 2627888