Aktualności

Stronicowanie

  • Ruszają prace na placu budowy pełnowymiarowej hali sportowej

    Ruszają prace na placu budowy pełnowymiarowej hali sportowej

    2021.05.12

    Rozpoczęły się prace na placu budowy pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu. Firma Hosta Group z Grębocina rozpoczęła rozbiórkę boiska przykrytego dachem namiotowym. Pierwszy etap to demontaż sztucznej trawy. Prace rozbiórkowe potrwają około 2 tygodni. W miejscu rozebranego boiska powstanie pełnowymiarowa hala sportowa.

    Powiat Wągrowiecki pozyskał na budowę hali sportowej dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 4,5 mln złotych.

    Realizacja przedsięwzięcia potrwa do 30 września 2022 roku.

  • Powrót do zdrowia - powrót do pracy. Zgłoś się do programu!

    Powrót do zdrowia - powrót do pracy. Zgłoś się do programu!

    2021.05.12

    Wszystkie osoby zainteresowane podjęciem kompleksowej rehabilitacji w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym w Wągrowcu mogą zgłaszać się w rekrutacji do projektu pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”. Projekt realizowany jest w trybie ciągłym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz Centralnym Instytutem Ochrony Pracy – Państwowym Instytutem Badawczym.

    Aktualnie funkcjonowanie Ośrodków Rehabilitacji Kompleksowej odbywa się z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii. Każdy uczestnik projektu przed rozpoczęciem rehabilitacji poddawany jest testom na obecność koronawirusa.

    Do projektu mogą zgłaszać się osoby, które z powodu choroby lub wypadku utraciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chciałyby zdobyć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia. Jego beneficjentami są zarówno osoby długotrwale poszukujące pracy, jak i te, które dopiero zakończyły leczenie. Projekt skierowany jest także do osób z wrodzoną lub nabytą niepełnosprawnością, zmotywowanych do podjęcia pracy, które dotychczas nie funkcjonowały na rynku pracy. Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności nie jest jednak wymagane, jak również nie istnieje górna granica wieku.

    Istotne jest to, że potencjalni uczestnicy projektu muszą posiadać pozytywne rokowania do aktywności zawodowej, jak również wykazywać stabilny stan zdrowia, by po zakończeniu kompleksowej rehabilitacji móc podjąć pracę w wymiarze minimum 0,5 etatu.

    Wsparcie w ramach projektu realizowane jest w trzech modułach:

    • zawodowym – uzyskanie nowego zawodu i utrzymanie odpowiedniego zatrudnienia poprzez doradztwo zawodowe i szkolenia,
    • psychospołecznym – przywrócenie motywacji do podjęcia pracy oraz dalszego rozwoju, m.in. poprzez wsparcie psychoemocjonalne oraz psychoedukację,
    • medycznym – przywrócenie utraconych funkcji lub ich odtworzenie w jak największym możliwym do osiągnięcia stopniu.

    Uczestnicy nie ponoszą kosztów związanych z udziałem w projekcie. Zakres oraz formy prowadzonych działań są ustalane indywidualnie oraz dostosowane do potrzeb, możliwości i predyspozycji poszczególnych beneficjentów. Średni czas pobytu osoby zakwalifikowanej do Ośrodka Kompleksowej Rehabilitacji to 6 miesięcy, z możliwością wydłużenia do roku.

    Zgłoszenia od potencjalnych uczestników projektu z województw: wielkopolskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego przyjmowane są w Oddziale Wielkopolskim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,

    Wszystkie osoby, które chciałyby zdobyć więcej informacji w tym zakresie, zapraszamy do kontaktu z panią Patrycją Królak z Oddziału Wielkopolskiego PFRON: 505 449 767, e-mail: pkrolak@pfron.org.pl

  • Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

    Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

    2021.05.12
    Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych – święto obchodzone corocznie 12 maja ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. W Polsce święto obchodzone jest jako Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.
     
    Żaden aparat ani urządzenie nie jest w stanie zastąpić kompetencji, troski i współczucia, jakie daje człowiek pragnący służyć choremu i cierpiącemu.
     
    To właśnie pielęgniarki i położne są przy nas w najtrudniejszych chwilach życia. Zawsze gotowe by nieść pomoc, wysłuchać, podtrzymać na duchu, zająć rozmową.
     
    "Dzisiejszy dzień jest doskonałą okazją, żeby docenić pracę pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych, za zaangażowanie i wybór wyjątkowego zawodu. Pragniemy złożyć Państwu wyrazy uznania i wdzięczności za podejmowany trud i ofiarność w pracy dla drugiego człowieka. Wasz zawód wymaga wiedzy, doświadczenia, ale i nie mniej ważne jest posiadanie pewnych cech charakteru, które nadają temu zawodowi wymiar misji. Każdego dnia zasługujecie Państwo na najwyższe uznanie. Przyjmijcie życzenia zdrowia, zadowolenia, sukcesów zawodowych i pomyślności w życiu osobistym. Niech na co dzień otacza Was życzliwość i serdeczność tych, których spotykacie na swojej drodze".
     
    Z wyrazami wdzięczności i szacunku
     
    Starosta Wągrowiecki, Tomasz Kranc
    Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego, Małgorzata Osuch
    Wicestarosta, Michał Piechocki
  • Rozmawiali o siatce połączeń autobusowych

    Rozmawiali o siatce połaczeń autobusowych

    2021.05.11
    W Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie poświęcone obsłudze powiatu wągrowieckiego liniami autobusowymi o charakterze użyteczności publicznej z dofinansowaniem z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
     
    W spotkaniu uczestniczył Starosta Tomasz Kranc, Wicestarosta Michał Piechocki, Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak, Burmistrz Miasta i Gminy Gołańcz Mieczysław Durski, Wójt Gminy Damasławek Cyprian Wieczorek, Wójt Gminy Mieścisko Przemysław Renn oraz przedstawiciele pozostałych gmin naszego powiatu.
  • Andrzej Polimirski z Nagrodą Herbu Powiatu Wągrowieckiego

    Andrzej Polimirski z Nagrodą Herbu Powiatu Wągrowieckiego

    2021.05.11
    Andrzej Polimirski został wyróżniony przez Zarząd Powiatu Wągrowieckiego Nagrodą Herbu Powiatu za całokształt działalności, szczególnie związanej z poświęceniem się pacjentom, niejednokrotnie cierpiącym i potrzebującym natychmiastowej pomocy.
     
    Nagrodę wręczył Starosta Tomasz Kranc w obecności Wójta Gminy Wągrowiec, Przemysława Majchrzaka. Okazją ku temu był obchodzony przez Pana Andrzeja Jubileusz 50 - lecia pracy zawodowej w praktyce stomatologicznej.
     
    Pan Andrzej Polimirski urodził się w Poznaniu. W 1963 r. rozpoczął studia medyczne na Oddziale Stomatologicznym Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu, uzyskując dyplom w 1970 roku. Rok później, dokładnie 10 maja rozpoczął pracę w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Łeknie, w którym pracuje do dnia dzisiejszego. Od lipca 1971 r. do grudnia 1978 r. pracował w Poznańskiej Spółdzielni Lekarsko-Dentystycznej na stanowiku kierownika. Od 1971 do 1977 roku pracował także w Punkcie Felczerskim w Niemczynie. Od 1978 roku, po katastrofie w Kopalni Soli w Wapnie, przez dwa lata prowadził tam gabinet stomatologiczny. Po uzyskaniu 12 października 1978 roku pierwszego stopnia specjalizacji w zakresie chirurgii stomatologicznej ówczesny dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu - lek. Bogusław Barański zaproponował mu utworzenie w szpitalu Poradni Chirurgii Stomatologicznej, którą prowadził do końca 1999 roku. Jednocześnie pełnił funkcję kierownika Obwodowej Przychodni Stomatologicznej ZOZ w Wągrowcu. Od 1980 roku do dnia dzisiejszego prowadzi Prywatną Specjalistyczną Praktykę Stomatologiczną w Wągrowcu.
    28 marca 1984 roku, po ukończeniu szkolenia specjalizacyjnego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Pile uzyskał drugi stopień specjalizacji w zakresie chirurgii stomatologicznej. Od 1998 do 2000 roku prowadził także gabinet stomatologiczny w Janowcu Wielkopolskim.
    Przez lata działalności zawodowej był aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, piastując także funkcje w zarządach regionalnych oddziałów. Od 1989 roku był zaangażowany w odrodzenie samorządu lekarskiego, będąc przez 25 lat zastępcą rzecznika odpowiedzialności zawodowej początkowo w Bydgoskiej Izbie Lekarskiej, a następnie Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej. Obecnie, od 2014 roku, pełni funkcję sędziego Okręgowego Sądu Lekarskiego Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.
    Przez 50 lat oddany pacjentom, niejednokrotnie budzony w nocy przez cierpiących, nigdy nie odmawia pomocy, traktując pracę jako powołanie i największą z licznych życiowych pasji.
  • Konsultacje społeczne projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej

    Konsultacje społeczne projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej

    2021.05.11
    Związek OSP RP realizując cele statutowe w zakresie reprezentowania interesów Ochotniczych Straży Pożarnych organizuje konsultacje społeczne przedstawionego przez Komendę Główną PSP dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej, mimo że z formalnego punktu widzenia konsultowany dokument jest co najwyżej propozycją przyszłego projektu ustawy.
     
    Konsultacje odbywać się będą w trybie on-line i będą transmitowane on-line (szczegóły techniczne podane zostaną wkrótce na stronie www.zosprp.pl).
     
    Problematykę zawartą w ww. dokumencie podzielono na 5 bloków tematycznych. Dyskusji nad każdym z bloków poświęcony będzie osobny dzień konsultacji.
     
    Harmonogram konsultacji:
    • Blok nr 1 – „Organizacja systemu ratowniczego” – poniedziałek, 10 maja,
    • Blok nr 2 – „Sprawy organizacyjne OSP, mundur, statut” – wtorek, 11 maja,
    • Blok nr 3 – „OSP - finansowanie nadzór, kontrola” – środa, 12 maja,
    • Blok nr 4 – „Działalność społeczna OSP” – czwartek, 13 maja
    • Blok nr 5 – „Dodatek do emerytur” – piątek 14 maja.
     
    Pozostałe ustalenia dotyczące konsultacji: Początek spotkań – godz. 17.00. W celu wzięcia udziału w spotkaniu należy wypełnić załączony formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/FnFagEGQfTYfU96L6
     
    Uwaga: W spotkaniu będzie mogło brać udział max. 50 zgłoszonych. W przypadku większej liczby zgłoszeń – decydować będzie losowanie.
     
    Można się zgłaszać do dyskusji w kilku blokach tematycznych.
     
    Zgłoszenia do dyskusji w poszczególnych blokach należy nadsyłać nie później niż na 24 godziny przed rozpoczęciem spotkania.
    Osoby, które wezmą udział w spotkaniach otrzymają link do spotkania na adres mailowy podany w formularzu zgłoszeniowym.

Stronicowanie

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88