Umowa na zakup pojazdów dla placówek wspierających osoby niepełnosprawne podpisana

641.663 zł - to dokładna kwota dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, którą otrzymał Powiat Wągrowiecki w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III. Stosowną umowę podpisali dziś w Poznaniu Starosta Wągrowiecki, Tomasz Kranc i Wicestarosta, Michał Piechocki, dzięki czemu powiat wągrowiecki otrzyma środki finansowe na zakup pojazdów dla placówek wspierających osoby niepełnosprawne w naszym powiecie.

Środki  zostaną przekazane na realizację projektów dotyczących zakupów pojazdów  - mikrobusów i autobusu dla jednostek i organizacji  zajmujących się edukacją i rehabilitacją osób niepełnosprawnych.  Dofinansowanie trafi do Wielkopolskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Chorych, Niepełnosprawnych i Ich Rodzin Rehabilitacja na zakup autobusu i  mikrobusa dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wapnie i Wągrowcu; do Miasta Wągrowca jako dofinansowania zakupu dwóch mikrobusów na potrzeby przewozu niepełnosprawnych uczniów gminy miejskiej.

Nowe mikrobusy zostaną zakupione także dla potrzeb Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wągrowcu i  Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze. 

Pojazdy pozwolą na udział osób niepełnosprawnych w zajęciach organizowanych przez lokalne szkoły, środowiskowe domy samopomocy czy warsztaty terapii zajęciowej – tłumaczyła, prezes Zarządu PFRON Marlena Maląg.

  • Resized_20190725_105156

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88