XVII Powiatowy Konkurs Krwiodawstwa - Zostań Honorowym Dawcą!

Polski Czerwony Krzyż i Starostwo Powiatowe w Wągrowcu organizują XVII Powiatowy Konkurs Krwiodawstwa dla: zakładów pracy, placówek oświatowych, służb mundurowych, sołectw.

Podsumowanie konkursu odbędzie się w 2020 roku podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Czerwonego Krzyża. Wtedy najbardziej zaangażowane instytucje zostaną wyróżnione i nagrodzone. Wszyscy uczestnicy konkursu mają zapewnione: bezpłatne badanie lekarskie, oznaczenie grupy krwi, usprawiedliwienie za dzień oddania krwi, produkty regenerujące i wzmacniające organizm, legitymację honorowego dawcy krwi. Obowiązkiem uczestników konkursu jest każdorazowo poinformowanie personelu medycznego w punkcie krwiodawstwa, z której instytucji jest dany dawca.

Przedstawiciele PCK w Wągrowcu chętnie przeprowadzą bezpłatne pogadanki wraz z prezentacją na temat honorowego dawstwa krwi i szpiku, zgłoszenia pod numer tel. 667 059 964 lub 67 26 81 555.

Honorowym dawcą krwi może zostać osoba, która jest zdrowa, od 18 – 65 roku życia, wadze powyżej 50 kg, musi posiadać dowód tożsamości. Po oddaniu 6 litrów (5 – kobiety) każdy dawca otrzymuje tytuł „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” nadany przez PCK, który upoważnia do pewnych przywilejów, jak np.: ulgi przy zakupie biletu do Aquaparku i kina MDK  w Wągrowcu, bezpłatne wejścia na mecze MKS „Nielba” w Wągrowcu, obsługa poza kolejnością w przychodniach lekarskich i aptekach mających podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz ulgi przy zakupie leków - według wykazu Ministra Zdrowia.

Istnieje również możliwość zapisania się do rejestru, jako potencjalny dawca przeszczepu (szpiku). „Zasłużeni Dawcy Przeszczepu” (szpiku) również mogą korzystać z powyższych przywilejów.

Punkt Krwiodawstwa mieści się na 4 piętrze w budynku Szpitala w Wągrowcu przy ul. Kościuszki 74, czynny jest w: poniedziałek, wtorek i czwartek, rejestracja w godzinach rannych.

    [treść archiwalna]

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88