Młodzież z Powiatu Wągrowieckiego w Luneburgu

Od wtorku 8 października, w ramach współpracy partnerskiej, w Luneburgu w Niemczech przebywa grupa uczniów - młodych tenisistów stołowych z Zespołu Szkół nr 2 w Wągrowcu.

Młodzież rozgrywa pojedynki w tenisa, zwiedza miasto, a dziś uczestniczy - jako widownia w mistrzostwach tenisa stołowego "German Open" w Bremie. W sobotę 12 października młodzi mieszkańcy Powiatu Wągrowieckiego wrócą do domów.

Umowa o współpracy partnerskiej pomiędzy powiatem Luneburskim i Wągrowieckim podpisana została 24 lipca 1999 roku. Była to pierwsza w Wielkopolsce i jedna z pierwszych oficjalnych umów partnerskich w Polsce w ogóle, podpisana przez powiat niemiecki z nowo powstałym, w wyniku reformy samorządowej, powiatem polskim.

Symboliczne odnowienie umowy partnerskiej odbyło się 4 lipca br. w trakcie uroczystości w Starostwie Powiatowym w Luneburgu. Podczas wystąpień zgodnie podkreślano, że sukcesem partnerstwa było zaangażowanie w nie wielu środowisk. Dzięki temu z wymiany partnerskiej skorzystały setki dzieci i młodzieży, sportowcy, szachiści, artyści, przedsiębiorcy, rolnicy, koła gospodyń wiejskich, strażacy, emeryci i wiele innych grup.

    [treść archiwalna]
  • Młodzież z Powiatu Wągrowieckiego w Luneburgu
  • Młodzież z Powiatu Wągrowieckiego w Luneburgu
    [treść archiwalna]

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88