Dotacje z powiatu dla Spółek Wodnych

W dniu 17 lipca br., Starosta Wągrowiecki spotkał się z przedstawicielami Spółek Wodnych działających na terenie Powiatu Wągrowieckiego. 47 tys. ha gruntów rolnych na terenie Powiatu to grunty zmeliorowane. Istniejące urządzenia melioracyjne wybudowane zostały wiele lat temu, w celu polepszenia wartości użytkowej gruntów rolnych. Tylko systematyczna i właściwa konserwacja urządzeń melioracyjnych pozwoli na zachowanie i utrzymanie ich funkcji. 

Samorząd powiatowy wspiera lokalne rolnictwo i dlatego, podobnie jak w latach 2011-2019, również na rok 2020 - przygotował uchwałę, dzięki której Zarząd Powiatu mógł przeznaczyć dodatkowe 40.000 zł na dotację celową na utrzymanie i naprawy urządzeń melioracyjnych zlokalizowanych na terenie powiatu wągrowieckiego.

Mimo, że w tym roku nie narzekamy na brak wody to jednak zmiany klimatyczne są bezsporne i dlatego głównym tematem spotkania była potrzeba retencjonowania wody w urządzeniach zarządzanych przez Spółki Wodne oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88