PCK apeluje - zostań dawcą krwi latem!

Krew to, jak wiadomo, bezcenny lek. Jego brak jest odczuwalny szczególnie w sezonie letnim, gdy odnotowuje się  więcej wypadków i zdarzeń, a krwiodawcy wyjeżdżają na urlopy, wakacje. Dlatego PCK apeluje - zostań dawcą krwi latem! Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu zaprasza wszystkich chętnych do honorowego oddawania krwi.

- To właśnie latem dochodzi do największej liczby wypadków, w tym okresie krew jest na wagę złota - podkreśla prezes wągrowieckiego PCK Jan Maćkowiak. Można również zapisać się jako potencjalny dawca szpiku.

Punkt Krwiodawstwa w Wągrowcu mieści się na IV piętrze w budynku szpitala powiatowego i jest czynny w: poniedziałki, wtorki i czwartki, rejestracja odbywa się w godzinach porannych. Wszyscy chętni mają zapewnione: bezpłatne badanie lekarskie, legitymację honorowego krwiodawcy, zaświadczenie (usprawiedliwienie) o oddaniu krwi w danym dniu potrzebne w zakładzie pracy.

Po oddaniu krwi każdy dawca otrzymuje również produkty regenerujące i wzmacniające organizm.

Warto przypomnieć, że każdy krwiodawca – kobiety po oddaniu 5 litrów kobiety, a mężczyźni po oddaniu 6 litrów krwi - otrzymuje legitymację zasłużonego dawcy krwi, nadaną przez PCK. Dzięki niej można korzystać z licznych przywilejów, m.in.: bezpłatnych wejść na mecze „Nielby”, ulgowego biletu do Aquaparku i kina MDK, z wejścia poza kolejnością do lekarza i apteki, tańszych niektórych lekarstw (według wykazu Ministerstwa Zdrowia).

Aby zostać honorowym krwiodawcą należy: być zdrowym, posiadać dowód osobisty, wiek od 18 – 65 roku życia, wagę powyżej 50 kg, wykazywać chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88