13 października - dziś Dzień Ratownictwa Medycznego

Przypadający 13 października Światowy Dzień Ratownictwa Medycznego jest okazją, by poświęcić chwilę uwagi pracy ratowników.  W Polsce pracuje ich łącznie około 13 tys. To odpowiedzialna, ciężka i stresująca praca. Ratownicy medyczni często ryzykują własne życie i zdrowie, by udzielić pomocy drugiemu człowiekowi.  

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego Lekarzom i Pielęgniarkom Systemu, Ratownikom Medycznym i Dyspozytorom Medycznym oraz wszystkim Pracownikom Ratownictwa pracującym w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym SP w Wągrowcu najlepsze życzenia i wyrazy wdzięczności składa Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Osuch, Zarząd i Rada Powiatu Wągrowieckiego oraz mieszkańcy powiatu.

W tym roku praca ratowników jest szczególnie trudna. Pełnienie  służby w ratownictwie medycznym to szlachetna, ale wymagająca i ciężka misja. To odwaga i dbałość o najwyższe standardy wykonywania tego trudnego zawodu. Nikt nie zastąpi Waszej wiedzy i umiejętności w momentach zagrożenia ludzkiego życia. Ratowanie zdrowia i życia drugiego człowieka to zadanie wymagające nie tylko profesjonalizmu, ale również wielkiego serca oraz empatii.  Za Waszą pracę, rzetelność, profesjonalizm, ogromne poświęcenie serdecznie Wam dziękujemy!

 

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88