Jest szansa na przebudowę ul. Antoniewskiej w Skokach

Powiat Wągrowiecki otrzymał informację od Wojewody Wielkopolskiego o możliwości uzyskania dofinansowania na zadanie pn.: "Rozbudowa ulicy Antoniewskiej w Skokach (droga powiatowa 1656P) na odcinku od ulicy Rakojedzkiej do mostu na rzece Mała Wełna". Warunkiem otrzymania wsparcia jest jego rozpoczęcie jeszcze w tym roku.
 
Powiat o środki z Funduszu Dróg Samorządowych ubiegał się już kilkakrotnie. Okazuje się, że w wyniku oszczędności w funduszu, zadanie dotyczące ul. Antoniewskiej zostało przeniesione z listy zadań rezerwowych do tych do realizacji.
 
Całkowita kwota zadania wynosi 8,1 mln zł. Dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych wynosić ma 4,4 mln zł. Pozostała kwota wynosząca blisko 3,7 mln będzie musiała pochodzić ze środków własnych.
 
W środę 14 października br. z inicjatywy Starosty Wągrowieckiego Tomasza Kranca odbyło się spotkanie z Burmistrzem Skoków Tadeuszem Kłosem. Starosta zaproponował solidarny udział w sfinansowaniu wkładu własnego, tj. po 1,8 mln zł.
 
Burmistrz podkreślił, że znaczna część przebudowy ul. Antoniewskiej obejmuje kanalizację deszczową, stanowiącą zadanie własne gminy. Już na etapie dokumentacji uzgodniono, że zostanie ona tak zaprojektowana, by odbierała wody opadowe z ulic gminnych łączących się z drogą powiatową. W ten sposób zadanie gminy zostanie zrealizowane przy dużym udziale środków zewnętrznych.
 
Propozycja ta została przedstawiona członkom Komisji Bezpieczeństwa  i Komunikacji Rady Powiatu Wągrowieckiego.  Burmistrz zaś będzie omawiał to z radnymi gminnymi w najbliższym czasie.
 
Zgoda radnych na takie rozwiązanie pozwoli na ogłoszenie przetargu już na początku listopada br.
 

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88