• Dzienny Dom Opieki Medycznej w Wągrowcu, fot. archiwum SP...

Wągrowiecki DDOM wstrzymał działalność

Ze względu na wciąż rosnącą liczbę zakażeń wirusem SARS-CoV-2 Centrum Kompetencji Grupa Szkoleniowo-Doradcza zawiesiła część realizowanych przez firmę działań.
 
- W trosce o dobro seniorów, należących do osób najbardziej narażonych na powikłania w wyniku infekcji, do końca listopada wstrzymały działalność Dzienne Domy Opieki Medycznej w Pniewach i Wągrowcu, a także grupy Klubów Seniora działające w ramach projektów usług opiekuńczych w powiecie wągrowieckim i gminie Pniewy - informują przedstawiciele Centrum.
- Nie oznacza to jednak, że przerywamy nasze działania na rzecz osób starszych! Pozostajemy w kontakcie z naszymi podopiecznymi, a oprócz tego wciąż będziemy świadczyć pomoc nie zagrażającą ich zdrowiu - dodają.
Osoby odwiedzane przez Opiekunki Osób Starszych nadal będą mogły liczyć na ich codzienne wsparcie. Czynne pozostają też gabinety fizjoterapii, gdzie podopieczni w bezpiecznych warunkach będą mogli polepszać swoją sprawność. Nadal spotykają się też najmniejsze grupy Klubów Seniora, które aktywizują pacjentów wypisanych już z DDOM-ów.
 
Przypomnijmy, 11 września 2019 roku na terenie Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Dziennego Domu Opieki Medycznej w Wągrowcu, utworzonego w ramach projektu „Program usług zdrowotnych i społecznych świadczonych w społeczności lokalnej 7 gmin powiatu wągrowieckiego dla niesamodzielnych osób starszych”.
Powiat Wągrowiecki jest pionierem realizacji takiego kompleksowego programu dla seniorów.

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88