11 Listopada - Święto Niepodległości

Dzień – 11 listopada to symbol umiłowania ojczyzny, walki o wolność, zwycięstwo o prawdę. Wolność, która sprawiła, że dziś możemy żyć w wolnym kraju, że możemy rozwijać kulturę i pielęgnować tradycję. 11 listopada przywołuje w nas pamięć o najważniejszej wartości każdego narodu – niepodległości.

Dzisiejsze obchody Święta Niepodległości są skromniejsze, ale nie mniej uroczyste. WRC na Kołach i Daniel Różański oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych grup motocyklowych kultywują podjętą dwa lata temu tradycję związaną z Patriotycznym Rajdem Powiatowym pod patronatem Starosty Wągrowieckiego, Tomasza Kranca.

Motocykliści wydelegowani przez organizacje tworzące co roku Rajd wyruszyli dziś w trasę taką, jak do tej pory, odwiedzając wszystkie gminne miejscowości w naszym powiecie. Wspierał ich także autobus z Muzeum Techniki Motoryzacyjnej Ol-Mot w Łaziskach.

W imieniu wszystkich mieszkańców powiatu wągrowieckiego motocykliści złożyli kwiaty przekazane przez Starostę Wągrowieckiego i zapalili znicze przy pomnikach upamiętniających bohaterów walczących o niepodległość naszego kraju.

Tego dnia Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc oraz radna Rady Powiatu Wągrowieckiego Irena Szewczykowska złożyli kwiaty pod pomnikiem w hołdzie ofiarom tragicznego września i hitlerowskiej okupacji 1939-1945 w Damasławku. Wicestarosta Michał Piechocki oddał cześć wszystkim bohaterom przed pomnikiem ku czci Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu.

Pamięć o naszej ojczyźnie powinniśmy wykrzesywać w każdej chwili naszego życia. Nasza pamięć o 11 listopada 1918 r. jest żywym świadectwem najwyższej rangi. Patriotyzm każdego człowieka powinien zmuszać do pamięci o przeszłości, dawać świadectwo w teraźniejszości i myśleć z nadzieją o przyszłości. Od nas samych zależy, jak wykorzystamy szansę naszej wolności. Wolność człowieka jest nie tylko darem, ale i zobowiązaniem. Bądźmy wierni i odpowiedzialni i z dumą kierujmy się cechami z przeszłości, bo tego wymaga od nas historia, z której powinniśmy być dumni – podsumował ten dzień Starosta Wągrowiecki, Tomasz Kranc.

  • Starosta Tomasz Kranc złożył wiązankę pod pomnikiem w...
  • Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc oraz radna Rady Powiatu...
  • Przedstawiciele grup motoryzacyjnych w trakcie składania...
  • Trzeci Rajd Patriotyczny choć nie tak liczebny jak w...
  • Przedstawiciele grup motoryzacyjnych złożyli kwiaty pod...
  • Pomnik ku czci Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu...
  • Wicestarosta Michał Piechocki oraz Burmistrz Miasta...
  • Wicestarosta Michał Piechocki oraz Burmistrz Miasta...
  • Wicestarosta Michał Piechocki składa okolicznościową...

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88