Starosta Wągrowiecki zgłosił 4 lokalizacje Punktów Szczepień Masowych w powiecie

W związku z założeniami rządowymi dotyczącymi utworzenia w każdym powiecie co najmniej 2 punktów szczepień masowych, Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc podjął niezbędne działania w celu przygotowania powiatu do nowego modelu szczepień.
 
W wyniku działań Starosta zgłosił do Wojewody Wielkopolskiego gotowość utworzenia na terenie powiatu 4 takich punktów. Powiat odpowiadać będzie za zorganizowanie 3 z nich: w I Liceum Ogólnokształcącym w Wągrowcu, w Szpitalu Powiatowym oraz w przychodni lekarskiej w Niemczynie. Burmistrz natomiast podjął się zorganizowania punktu szczepień w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu.
 
Łącznie cztery Punkty Szczepień Masowych będą mogły szczepić ponad 6 tys. osób tygodniowo, pod warunkiem dostępności szczepionek. 
Ostateczna decyzja co do ilości punktów podjęta zostanie przez Wojewodę Wielkopolskiego. Warto zaznaczyć, że sprawna i szybka akcja szczepień masowych zależeć będzie od przyjęcia przepisów prawnych, rozszerzających katalog osób kwalifikujących i mogących wykonać szczepienia.
 

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88