Urząd Skarbowy informuje

Dlaczego rozliczając PIT-37 warto podać numer rachunku bankowego?
 
Podanie numeru rachunku bankowego lub rachunku w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej (SKOK), gwarantuje szybki zwrot pieniędzy bezpośrednio na konto rezydenta.
 
Jeżeli w zeznaniu nie wskazano numeru konta bankowego to nadpłata zostanie przekazana na adres podany w składanej deklaracji. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na jego aktualność. W przypadku, gdy urząd przesyła środki przekazem pocztowym, wiąże się to nie tylko z dłuższym czasem oczekiwania, ale także z potrąceniem kosztów obsługi przez operatora pocztowego.
 
Więcej informacji na ten temat zamieszczono w pytaniach i odpowiedziach na stronie  <https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/pytania-i-odpowiedzi/#nadplata-podatek-do-zaplaty>  Pytania i odpowiedzi (podatki.gov.pl)
 
Informator dla rezydentów podatkowych Ukrainy
 
Obowiązki Rezydenta wobec polskiego urzędu skarbowego zależą od tego: w jaki sposób został zatrudniony i jak są kwalifikowane Jego dochody według konwencji i ustawy PIT.
 
Wszystkie informacje na temat rozliczenia dochodów uzyskanych w 2020 roku z zatrudnienia w Polsce zostały opracowane w formie Informatora dla rezydentów podatkowych Ukrainy opublikowanego na stronie  <https://www.podatki.gov.pl/abc-podatkow/broszury-informacyjne/broszury-pit/>  Broszury PIT (podatki.gov.pl)
 
Link do pobrania opracowania:
 <https://www.podatki.gov.pl/media/6831/broszura_mf_rozliczenie_dochodow_z_zatrudnienia_w_polsce_internet.pdf>  Informator dla rezydentów z Ukrainy: Rozliczenie dochodów uzyskanych w 2020 roku z zatrudnienia w Polsce (PDF, 870 kB)
 
Pakiet informacji dotyczący rozliczeń w języku ukraińskim
 
Na stronie  <https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/informacje-w-jezyku-ukrainskim/>  Інформація українською мовою (podatki.gov.pl) przygotowano dla Rezydentów informacje w języku ukraińskim.
 
Załatwiaj swoje sprawy on-line
 
W aplikacji e-Urząd Skarbowy znajdziesz m.in. Twój e-PIT (czyli zeznanie podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38), wykaz mandatów karnych, twój numer mikrorachunku podatkowego (na który wpłacasz PIT, CIT i VAT) czy e-mikrofirmę (do generowania i wysyłania JPK). Możesz również sprawdzić swoje dane osobowe, które posiada urząd skarbowy. W serwisie złożysz w formie elektronicznej niektóre pisma np. zawiadomienie ZAW-NR, pismo w sprawie wyjaśnienia przeznaczenia wpłaty, wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań. Swoje sprawy załatwiaj z każdego miejsca 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
 
Do e-Urząd Skarbowy można się zalogować na 3 sposoby:
- przez login.gov.pl to jest profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną,
- danymi podatkowymi (PESEL lub NIP i kwota przychodów),
- przez aplikację mObywatel.
 
 
Wizyta w urzędzie skarbowym
 
W sytuacjach, gdy nie możesz załatwić swojej sprawy elektronicznie lub przez telefon i chcesz osobiście  udać  się do urzędu skarbowego, umów się i zarezerwuj termin i godzinę swojej wizyty.  Najprościej zrobić to przez internet za pomocą  <https://wizyta.podatki.gov.pl/>  elektronicznego formularza, dostępnego na stronie  <https://www.podatki.gov.pl/>  podatki.gov.pl. Szybko i komfortowo załatwisz sprawę, bez konieczności stania w kolejkach i z zachowaniem środków ostrożności.
 
 
Broszury PIT
 
Czyli wszystkie ważne informacje na temat e-PIT, ulgi podatkowej na dzieci, ulgi termomodernizacyjnej, ulgi rehabilitacyjnej, a także dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości i dochodów z pracy najemnej za granicą – gotowe do pobrania ze strony  <https://www.podatki.gov.pl/abc-podatkow/broszury-informacyjne/broszury-pit/>  Broszury PIT (podatki.gov.pl)
 
Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu ▪
 
ul. Dolna Wilda 80 A ▪ 61-501 Poznań ▪  <http://www.wielkopolskie.kas.gov.pl>  www.wielkopolskie.kas.gov.pl
 
 

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88