• Wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim, za zdjęciu...

Będą dwa Punkty Szczepień Masowych w naszym powiecie

Wojewoda zaakceptował dwa punkty szczepień powszechnych w powiecie wągrowieckim, spośród czterech zgłoszonych przez Starostę Wągrowieckiego. Ich lokalizacje to Przychodnia w Niemczynie oraz Miejski Dom Kultury w Wągrowcu.

Liczba wszystkich punktów szczepiennych została przekazana podczas wideokonferencji z Wojewodą oraz przedstawicielami Urzędu Wojewódzkiego. - Niestety Wielkopolska jest w czołówce liczby nowych zakażeń. Sytuacja jestw dalszym ciągu napięta. Uruchomienie punktów szczepień masowych jest niezbędnym i kluczowym procesem – powiedział w trakcie wideokonferencji Wojewoda Michał Zieliński.

Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie powiaty w Wielkopolsce są zabezpieczone w punkty szczepień. Zdecydowana większość powiatów ma 2 takie punkty.

Zgodnie z założeniami, zgłoszone punkty w Wągrowcu i Niemczynie gwarantują wyszczepienie populacji pierwszą dawką szczepionki w ciągu 20 tygodni.

Lokale spełniają wymogi dotyczące organizacji masowych punktów szczepień. Udostępnią bazę lokalową, parkingi oraz możliwość zachowania wszelkich procedur sanitarnych.

W najbliższych dniach Narodowy Fundusz Zdrowia poda szczegóły dotyczące terminów rozpoczęcia rejestracji w nowych punktach.

- Uruchomienie dwóch nowych punktów w znaczny sposób zwiększy tempo szczepień mieszkańców oraz wpłynie na nasze wspólne bezpieczeństwo. Zachęcam do szczepień – mówi Starosta Wągrowiecki, Tomasz Kranc.

Warto przypomnieć, że od grudnia zeszłego roku cały czas trwają szczepienia populacyjne realizowane przez Szpital Powiatowy w Wągrowcu.

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88