Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji

22 lipca 2021 roku w Auli I L.O im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu odbyła się uroczysta zbiórka poświęcona 102. rocznicy powołania Polskiej Policji Państwowej. Z tej okazji policjantom wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

W czwartek, 22 lipca odbyły się uroczystości upamiętniające 102 rocznicę powstania Policji Państwowej. 24 lipca 1919 roku Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej powołał Policję Państwową jako organ wykonawczy władz, dla utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego. W tym roku uroczystości miały skromny charakter z uwagi na obostrzenia sanitarne.

W zbiórce uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadkomisarz Mariusz Wiśniewski, wśród gości przybyłych na uroczystość byli Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Osuch, Zastępca Burmistrza Wągrowca Remigiusz Priebe, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu starszy kapitan Michał Mulka.

W wągrowieckiej komendzie służy 132 policjantów, a obchody uroczystości Święta Policji są okazją, aby docenić ponoszony przez nich trud i zaangażowanie, poprzez wręczenie wyróżnień i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Medalem Brązowym za długoletnią służbę odznaczony został aspirant sztabowy Dariusz Górny.

Rozkazem personalnym Komendanta Głównego Policji z dnia 15 lipca 2021 na stopień podinspektora Policji mianowany został I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu nadkomisarz Mikołaj Szydzik, który akt mianowania odbierze podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Poznaniu.

Komendant Główny Policji, rozkazem z dnia 15 lipca 2021 roku mianował na stopień podinspektora Policji nadkomisarza Łukasza Gulczyńskiego

Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu przedterminowo mianował starszego aspiranta Dawida Pawlickiego na stopień aspiranta sztabowego Policji.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, mianował na kolejny stopień w korpusie aspirantów, policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu. Na stopień aspiranta sztabowego – 3 policjantów, starszego aspiranta – 7 policjantów, aspiranta – 3 policjantów, na pierwszy stopień w korpusie aspirantów, 2 policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

Stopień aspiranta sztabowego Policji otrzymali:

st. asp. Ciszewski Sebastian

st. asp. Jaworski Rafał

st.. asp. Lubawy Łukasz

Stopień starszego aspiranta Policji otrzymali:

asp. Ciszewski Damian

asp. Drzewiecki Patryk

asp. Jedliński Tomasz

asp. Kamiński Daniel

asp. Kolendo Arkadiusz

asp. Łapacz Anna

asp. Sandecka Izabella

Stopień aspiranta Policji otrzymali:

mł. asp. Dworek Damian

mł. asp. Jaworska Agnieszka

mł. asp. Wesołowska Joanna

Stopień młodszego aspiranta Policji otrzymali:

sierż. szt. Brzostowski Bartłomiej

sierż. szt. Kamińska Magdalena

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, mianował na kolejny stopień w korpusie podoficerów, policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu. Sierżantem Sztabowym 7 policjantów, starszym sierżantem 6 policjantów, na pierwszy stopień w korpusie podoficerów, 5 policjantów.

Stopień sierżanta sztabowego Policji otrzymali:

st. sierż. Iwiński Tymoteusz

st. sierż. Jaszczak Arkadiusz

st. sierż. Komorowski Patryk

st. sierż. Szumann Malwina

st. sierż. Wesołowski Marcin

st. sierż. Wiatrowska Sylwia

st. sierż. Zmudziński Andrzej

st. sierż. Tomasz Nowak

st. sierż. Tomasz Szczepański

Stopień starszego sierżanta Policji otrzymali:

sierż. Dziabas Adriana

sierż. Kosmowski Paweł

sierż. Kowalska Monika

sierż. Paradowska Amanda

sierż. Perła Anna

sierż. Stankiewicz Kacper

Stopień sierżanta Policji otrzymali:

st. post. Będzitko Maciej

st. post. Izban Łukasz

st. post. Sawińska Monika

st. post. Sygierycz Mateusz

st. post. Wełnic Mateusz

Komendant Powiatowy Policji w Wągrowcu mianował na wyższy stopień w korpusie szeregowych 11 policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

Stopień starszego posterunkowego Policji otrzymali:

post. Bryzik Kacper

post. Brychczyński Mateusz

post. Ciesielska Julia

post. Gajewski Jakub

post. Maciejewski Miłosz

post. Maślanka Michał

post. Rozmiarek Klaudia

post. Spytek Grzegorz

post. Wieczorek Norbert

post. Woźniak Krzysztof

post. Zalaszewski Dawid

Po wręczeniu aktów mianowań głos zabrali goście, którzy w swoich przemowach zauważyli potrzebę niemal ciągłe zmiany i dostosowania się formacji do zmieniających się warunków, zarówno pod względem przestępczości jak i nowych wyzwań jak działania związane z przeciwdziałaniem pandemii. W wypowiedziach komendantów wybrzmiało również duże podziękowanie za pomoc i zaangażowanie pracowników Policji oraz podziękowanie za zrozumienie i wsparcie ze strony rodzin mundurowych. W części nieoficjalnej wystąpiły dzieci z przedszkola nr 7 w Wągrowcu, które krótkim programem artystycznym podziękowały mundurowym za służbę.

 

Tekst i zdjęcia: KPP Wągrowiec

  • Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji
  • Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji
  • Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji
  • Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji
  • Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji
  • Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji
  • Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji
  • Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88