Drugi powiatowy gwiaździsty rajd rowerowy im. Romualda Styczyńskiego "Powiatowa Setka "

W niedzielę 1 sierpnia o godz. 10.00 na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Wągrowcu spotkało się około 100 rowerzystów, aby wziąć udział w corocznej edycji rajdu "Powiatowa Setka" organizowanego przez Oddział PTTK w Wągrowcu i współfinansowanego przez Powiat Wągrowiecki.

Rajd rowerowy był dedykowany po raz drugi naszemu ś.p. prezesowi Oddziału PTTK Romualdowi Styczyńskiemu. Ku naszej radości wzięło w rajdzie udział troje wnucząt  prezesa: Emilia, Tomasz i Antoś. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia przed Starostwem Wągrowieckim, rowerzyści wyjechali na trasę. Najliczniejszą grupę 50-osobową stanowili najmłodsi rowerzyści wraz z rodzicami. Do przejechania mieli 15 km trasę podziwiając po drodze ciekawostki przyrodnicze i historyczne. Zatrzymali się przy  grobowcu KEGLÓW,  gdzie kol. Ania Matlach przybliżyła najmłodszym rowerzystom krótki zarys historyczny. Druga grupa rowerzystów  miała do przejechania 35 km po ścieżkach rowerowych naszego powiatu.

Najdłuższą trasę do pokonania, bo 50 km, miała grupa trzecia. Wiodła ona między innymi wzdłuż umocnień obronnych i bunkrów. Rowerzyści odwiedzili miejsce straceń naszych mieszkańców w Bukowcu. Bardzo profesjonalnie przedstawił znaczenie historyczne umocnień kol. Leszek Goliński. Natomiast historię miejsca straceń naszych mieszkańców w okresie II wojny przedstawiła  nasza kol. Ania Golińska.

W sumie wszystkie grupy przejechały 100 km zapoznając się z miejscami historycznym naszej małej ojczyzny, a najważniejsze było to, że udało się nam oderwać od komputerów nasze najmłodsze  pociechy.

Wszystkie grupy spotkały się na mecie rajdu w Ośrodku Edukacji Leśnej w Durowie,  gdzie czekał na rowerzystów grill, gorąca herbata ,kawa oraz napoje chłodzące. Rozlosowano i  wręczono nagrody, a wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe upominki.

Podziękowanie chciałbym kierować do prowadzących grupy rowerowe kol. kol. Marii Lalik, Ani Matlach, Tadeusza  Wiśniewskiego, Józefa Robakowskiego, Jacka Orchowicza, a także wyrazy uznania dla Jarka Werblińskiego i Michała Janhza za prowadzenie grupy na 50 km. Naszym członkom składam podziękowanie za obsługę na mecie rajdu kol: Annie Biegun, Lucynie Cegielskiej, Małgorzacie Kosiór   i Robertowi Przysiekowi.

Serdeczne ukłony i podziękowanie kieruję w imieniu wszystkich uczestników rajdu oraz dla Powiatu Wągrowieckiego za dofinansowanie rajdu. Do zobaczenia za rok.

Prezes Oddziału PTTK  Tomasz Biegun

  • Drugi powiatowy gwiaździsty rajd rowerowy im. Romualda...
  • Drugi powiatowy gwiaździsty rajd rowerowy im. Romualda...
  • Drugi powiatowy gwiaździsty rajd rowerowy im. Romualda...
  • Drugi powiatowy gwiaździsty rajd rowerowy im. Romualda...

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88