PCK apeluje - zostań dawcą krwi latem!

Latem odnotowuje się więcej wypadków i zdarzeń, a krwi jest mniej. Krwiodawcy wyjeżdżają na urlopy, wakacje. PCK apeluje - zostań dawcą krwi latem! 

Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu zaprasza wszystkich chętnych do honorowego oddawania krwi.  To właśnie latem dochodzi do największej liczby wypadków, w tym okresie krew jest na wagę złota. Można również zapisać się jako potencjalny dawca szpiku.

Punkt Krwiodawstwa w Wągrowcu mieści się na IV piętrze w budynku szpitala powiatowego, czynny jest w: poniedziałek, wtorek i czwartek, rejestracja w godzinach porannych.
Wszyscy chętni mają zapewnione: bezpłatne badanie lekarskie, legitymację honorowego krwiodawcy, zaświadczenie (usprawiedliwienie) o oddaniu krwi w danym dniu potrzebne w zakładzie pracy, dla zamiejscowych zwrot kosztów dojazdu. Po oddaniu krwi każdy dawca otrzymuje również czekolady.

Po oddaniu 5 litrów kobiety (6 litrów mężczyźni) - każdy otrzymuje legitymację zasłużonego dawcy krwi nadaną przez PCK, dzięki której można korzystać z przywilejów, m.in.: bezpłatne przejazdy komunikacją miejską, bezpłatne wejścia na meczy „Nielby”, ulgowy bilet do Aquaparku i kina MDK, poza kolejnością do lekarza i apteki, niektóre lekarstwa tańsze (według wykazu Ministerstwa Zdrowia).

Aby zostać honorowym krwiodawcą należy: być zdrowym, posiadać dowód osobisty, wiek od 18 – 65 roku życia, wagę powyżej 50 kg, wykazywać chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

 

 

    [treść archiwalna]

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88