FESTIWAL ARTYSTYCZNY "RADOSNA NUTKA" IM. IRENY WOJEWÓDZKIEJ - KUCZ

W czwartek 25 października 2018r. odbył się już XI Festiwal Artystyczny RADOSNA NUTKA ,organizowany przez Stowarzyszenie REHABILITACJA Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II z Wapna.

Tegoroczny Festiwal był dla organizatorów wyjątkowy ponieważ był hołdem dla śp. Ireny Wojewódzkiej - Kucz, wieloletniego Prezesa Wielkopolskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Chorych Niepełnosprawnych i Ich Rodzin REHABILITACJA im. K. Marcinkowskiego.

- Od bieżącego roku festiwal corocznie będzie nazywany imieniem pani Ireny. Taką deklarację ze wzruszeniem przyjęła pani Kinga Wojewódzka, wnuczka śp. Pani Prezes, która była gościem festiwalu - informuje kierownik WTZ w Wapnie Barbara Senger.

O uroczyste otwarcie imprezy został poproszony Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności w trzech kategoriach: recytacja wiersza, zespół taneczno-wokalny i śpiew indywidualny. Hasło przewodnie festiwalu brzmiało: „Piosenka na dobry dzień”. Wśród przybyłych na festiwal gości byli Edyta Owczarzak - dyrektor PCPR w Wągrowcu, Beata Żołnierownicz - dyrektor DPS, Janusz Bilski - dyrektor Szkoły w Wapnie, Anna Grzewińska i Anna Popiel – kierownicy ośrodków pomocy społecznej w Damasławku i Wapnie, Janusz Woźniak – prezes Stowarzyszenia Dolina Wełny, Wioleta Milewska kierownik ŚDS z Wągrowca i Elżbieta Stachowiak kierownik ŚDS z Gołańczy oraz kadra i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wągrowca, Wiardunek, Nakła nad Notecią, Szubina, Żnina, Wapna, po raz pierwszy z Mroczy oraz ze Środowiskowych Domów Samopomocy z Gołańczy i Wągrowca, rodzice podopiecznych z WTZ Wapno, przedstawiciele prasy.

Po prezentacjach artystycznych jury konkursowe w  składzie: Zbigniew Grabowski – Wójt Gminy Wapno, Magdalena Zygmunt – Dyrektor GOK w Damasławku i Żaneta Mosiek - nauczyciel z ZS w Damasławku, wytypowało zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Recytacja wiersza: I miejsce Agnieszka Lachowicz z WTZ z Wapna, II miejsce Roman Baszkiewicz SDS Gołańcz, III miejsce Monika Wataka z WTZ Wągrowiec, wyróżnienie otrzymała Hanna Klapecka.

Piosenka indywidualna: I miejsce Jagoda Borowiak z WTZ Wiardunki, II miejsce Witold Rentz z WTZ Wapno i III miejsce Sławomir Monarcha z WTZ Szubin. Wyróżnienia otrzymali Kasia Wielgosz oraz Łukasz Giełcyka

Piosenka zespołowa: I miejsce „Taniec hiszpański” reprezentowany przez uczestników z WTZ Wągrowiec, II miejsce zajął zespół z WTZ Wiardunki i III miejsce zespół z WTZ z Wapna.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

  • FESTIWAL ARTYSTYCZNY "RADOSNA NUTKA" IM. IRENY...

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88