•   KGW Morakowo na Narodowej Wystawie Rolniczej w Poznaniu
      [treść archiwalna]
    [treść archiwalna]

KGW Morakowo na Narodowej Wystawie Rolniczej

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 r. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizowało Narodową Wystawę Rolniczą. Przegląd współczesnych osiągnięć, a także pokaz tradycji i dziedzictwa polskiej wsi odbył się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Morakowo zaprezentowały w sobotę 1 grudnia w Pawilonie nr 7 swoje specjały na wspólnym stoisku z kilkoma innymi KWG z Wielkopolski.

- Reprezentantki Powiatu Wągrowieckiego częstowały uczestników wystawy m. in. pierogami z kapustą kiszoną i grzybami, polanymi skwarkami z cebulą, kaszanką z cebulką, czyli po poznańsku „kaszokiem”, a także domowym smalcem zapiekanym z mięsem – wymienia pysznośći szefowa KGW Morakowo Małgorzata Lempka.

Członkinie koła z Morakowa zachęcały nie tylko do spróbowania przygotowanych przez siebie potraw, ale także obdarowywały odwiedzających gadżetami promującymi nasz powiat.

Podczas wystawy swoje osiągnięcia zaprezentowały nie tylko koła gospodyń wiejskich, ale także szkoły rolnicze, urzędy marszałkowskie, organizacje branżowe i gospodarstwa agroturystyczne.

    [treść archiwalna]

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88