Gołanieccy zawodnicy z medalami!

W dniach 21 - 24 października br. w Ciechanowie odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Sekcję z Gołańczy reprezentowały trzy zawodniczki i jeden zawodnik. Wszystkie dziewczęta wróciły do domu z medalami.

Róża Włodarczyk zdobyła 1 miejsce w kategorii 40 kg z wynikiem 38 kg w rwaniu, 50 kg w podrzucie i 88 kg w dwuboju (trzy złote medale i tytuł Mistrzyni Polski).
Marcelina Woźniak zajęła 2 miejsce w kategorii 45 kg z wynikiem 42 kg w rwaniu, 53 kg w podrzucie i 95 kg w dwuboju (brąz w rwaniu, srebro w podrzucie i dwuboju i tytuł Wicemistrzyni Polski).
Wiktoria Gniot wywalczyła 3 miejsce w kategorii 76 kg z wynikiem 50 kg w rwaniu, 58 kg w podrzucie i 108 kg w dwuboju (srebro w rwaniu, brąz w podrzucie i dwuboju).
W klasyfikacji drużynowej dziewcząt drużyna Zamku Gołańcz z 14 punktami uplasowała się na 5 miejscu na sklasyfikowane 35 drużyny.
Aleksander Grygiel zajął 8 miejsce w kategorii 81 kg z wynikiem 75 kg w rwaniu, 85 kg w podrzucie i 160 kg w dwuboju.
Razem podopieczni Zdzisława Rotnickiego zdobyli 17 punktów, co dało 13 miejsce w łącznej klasyfikacji drużynowej na 58 startujących ekip. Wielkopolska zajęła 1 miejsce w klasyfikacji województw. Podczas zawodów jednym z sędziów był Przemysław Ciosek, były zawodnik, działacz GKS Zamku Gołańcz.