Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W środę 12 stycznia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod kierownictwem Starosty Wągrowieckiego Tomasza Kranca.

W skład Zespołu wchodzą szefowie powiatowych służb, inspekcji i straży. Tematem posiedzenia było: „Przygotowanie i działanie służb, inspekcji i straży w powiecie w związku z pandemią Covid-19”.

Dyrektor Sanepidu Paweł Gilewski poinformował o ilości zakażeń, jak również o ilości zgonów z powodu Covid-19 w powiecie. Na razie ilość dziennych zachorowań w powiecie uległa stabilizacji na dość niskim poziomie, jednak można się spodziewać wzrostu w związku z propagacją nowego wariantu wirusa pod nazwą Omikron.

W powiecie zaszeczepienie dwoma dawkami kształtuje się na średnim poziomie krajowym. Trwa intensywne szczepienie trzecią dawką. Ciągle nie ma żadnych problemów, żeby się zaszczepić w naszym powiecie.

Dyrektor Przemysław Bury informował, że w szpitalu funkcjonuje od pewnego czasu oddział covidowy na 30 łóżek. Posiada on do dyspozycji 2 respiratory. Oddział ten przyjmuje pacjentów również spoza powiatu, niekiedy w bardzo ciężkim stanie. Do niedawno stany ciężkie przebywały na oddziale ok. 7 dni, obecnie wydłuża się ten okres nawet do 14 dni. Szpital jest gotowy do powiększenia oddziału covidowego do 70 łóżek. Mogą wtedy wystąpić pewne problemy kadrowe. Będzie to wymagało jeszcze większej mobilizacji kadry szpitala.

Uczestnicy posiedzenia zgodnie podkreślali konieczność szczepień. Jednak nie można zapominać o pozostałych obowiązujących zasadach dyscypliny społecznej, takich jak zachowywanie dystansu, noszenie maseczek, unikanie zgromadzeń i przestrzeganie kwarantanny czy izolacji.

  • Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
  • Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
  • Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
  • Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88