XVIII OSIEDLOWY TURNIEJ PIŁKARSKI ORAZ FESTYN RODZINNY

W dniach 5 i 6 sierpnia 2022 roku na boisku na Osiedlu Wschód odbył się XVIII Osiedlowy Turniej Piłkarski oraz Festyn Rodzinny.
 
- Po raz pierwszy turniej odbył się na nowym boisku, które było przez nas wyczekiwane osiemnaście lat. Dzięki temu zainteresowanie turniejem było spore, ponieważ swój udział potwierdziły 22 drużyny. Było to ogromne wyzwanie organizacyjne, ale jednocześnie cudowne świętowanie osiemnastych urodzin na nowym boisku. Jak zwykle mogliśmy liczyć na wsparcie Starostwa Powiatowego w Wągrowcu, które objęło patronat nad imprezą - podkreśla organizator sportowej imprezy Szymon Jasiński.
 
Turniej rozpoczął w piątek, 5 sierpnia. W tym dniu na boisko wybiegli młodzi piłkarze urodzeni w latach 2014-2015. Do udziału w turnieju zostały zaproszone wszystkie kluby piłkarskie działające na terenie Wągrowca. Ostatecznie swój udział potwierdziły drużyny: LPFA Wągrowiec, Akademia Piłkarska Reissa oraz Calcio Wągrowiec, które wystawiło dwie ekipy. W ten sposób w turnieju udział wzięły cztery drużyny, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Turniej był prowadzony bez klasyfikacji końcowej, wszyscy tego dnia byli zwycięzcami. Po zakończeniu zmagań na boisku wszyscy zawodnicy oraz trenerzy biorący udział w turnieju zostali uhonorowani medalami oraz słodyczami, które wręczał Wicestarosta Michał Piechocki.
- Po wręczeniu nagród i krótkiej przerwie przyszedł czas na ciekawy mecz w którym rodzice zmierzyli się z dziećmi. Było dużo zabawy, ale także emocji. Mecz obfitował w ciekawe akcje, często rozgrywane w humorystyczny sposób. Pierwszy dzień turnieju zakończył się w miłej, rodzinnej atmosferze - relacjonuje organizator.
W sobotę, 6 sierpnia już po godzinie 7:00 na boisku pojawili się pierwsi zawodnicy biorący udział w turnieju. Około godziny 8:00 nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju i przywitanie drużyn. Podczas otwarcia obecny był Przewodniczący Rady Miejskiej w Wągrowcu Jakub Zadroga. Po krótkiej ceremonii otwarcia rozpoczęły się mecze. Przez 12 godzin kolejne drużyny rozgrywały swoje spotkania i walczyły o awans do grupy mistrzowskiej. Łącznie na boisko wybiegło przez cały dzień ponad dwustu zawodników. Ostatecznie do wielkiego finału, w którym wzięło udział pięć drużyn awansowały: Lech Premium, Orkany Romettiego, Lemar Potrzanowo, Multisun Potrzanowo oraz Transport Łaziska.
W grupie mistrzowskiej bezkonkurencyjni okazali się piłkarze Transportu Łaziska, którzy wygrali turniej. Tuż za nimi uplasowała się drużyna Lech Premium, a na najniższym stopniu podium rozgrywki zakończył zespół Orkany Romettiego. Na uwagę zasługują ekipy z Potrzanowa, drużyna Lemaru, która znalazła się tuż za podium oraz ekipa Multisun kończąca turniej na piątym miejscu. Jest to niewątpliwie sukces Stowarzyszenia KS 1932 Potrzanowo, które powstało stosunkowo niedawno, a już odgrywa znaczące role podczas turniejów piłkarskich.
Po godzinie 20:00 odbyła się ceremonia wręczenia nagród, a wręczali je m. in.: Wicestarosta Michał Piechocki i Przewodniczący Rady Miejskiej, Jakub Zadroga.
- Głos zabrał również nasz przyjaciel, Marek Wolter, któremu przekażemy wszystkie zebrane środki podczas turnieju i festynu - mówi Szymon Jasiński.
 
Oprócz pucharów dla trzech najlepszych drużyn, przyznano również pamiątkowe statuetki dla wyróżniających się zawodników, króla strzelców, najmłodszego i najstarszego zawodnika oraz puchar dla drużyny fair play.
Podczas naszego jubileuszowego turnieju miało miejsce jeszcze inne bardzo ważne i uroczyste wydarzenie. Jeden z sędziów turnieju, Grzegorz Blaszke poprowadził swój 3000 mecz w karierze jako sędzia. Grzegorz Blaszke otrzymał list gratulacyjny oraz upominki od władz powiatu wągrowieckiego, który wręczył mu Wicestarosta.
 
Gdy na boisku piłkarskim trwała rywalizacja, na pozostałej części kompleksu o godzinie 17:00 rozpoczął się festyn rodzinny. Była bogata oferta gastronomiczna, na scenie natomiast zaprezentowała się Łekneńska Kapela Biesiadna. Na dzieci czekały animatorki, które zorganizowały ciekawe zajęcia, a największym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy. Tuż obok znajdował się zamek powietrzny, na który każde dziecko mogło wejść bez ograniczeń i darmowo. Ogromne zainteresowanie jak zwykle przyniosła loteria fantowa. Każdy los wygrywał - większe lub mniejsze nagrody. Dochód z loterii zostanie przeznaczony jest na rehabilitację Marka Woltera.
- To były piękne dwa dni podczas których mogliśmy świętować jubileuszowy turniej piłkarski oraz festyn rodzinny. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w końcu doczekaliśmy się porządnego boiska i kompleksu sportowego. Jest to piękne miejsce, które było długo wyczekiwane i bardzo potrzebne. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że tylko w turnieju piłkarskim udział wzięło ponad dwustu zawodników! Podczas festynu rodzinnego również pojawiło się bardzo dużo osób i to nas najbardziej cieszy. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, kibicom, mieszkańcom oraz tym, którzy tego dnia byli z nami. To był piękny weekend, który przyniósł nam wiele radości. Pierwszy turniej piłkarski na nowym boisku za nami - podsumowuje Szymon Jasiński.
 
XVIII Osiedlowy Turniej Piłkarski:
I miejsce - Transport Łaziska
II miejsce - Lech Premium
III miejsce - Orkany Romettiego
IV miejsce - Lemar Potrzanowo
V miejsce - Multisun Potrzanowo
Najlepszy strzelec - Arkadiusz Andraka
Najlepszy bramkarz - Szymon Obst
Najlepszy zawodnik - Oliwier Kijanowski
Najstarszy zawodnik - Arkadiusz Andraka
Najmłodszy zawodnik - Alex Śliwiński (Nagroda PCK Wągrowiec)
Drużyna Fair Play - Transport Łaziska (Nagroda Mariogool.pl)
Sędziowie - Grzegorz Blaszke i Dawid Blaszke
Sędzia stolikowy - Laura Blaszke
 
Patron główny: Powiat Wągrowiecki.
Turniej został dofinansowany z budżetu Powiatu Wągrowieckiego.
  • XVIII OSIEDLOWY TURNIEJ PIŁKARSKI ORAZ FESTYN RODZINNY -...
  • XVIII OSIEDLOWY TURNIEJ PIŁKARSKI ORAZ FESTYN RODZINNY -...
  • XVIII OSIEDLOWY TURNIEJ PIŁKARSKI ORAZ FESTYN RODZINNY -...
  • XVIII OSIEDLOWY TURNIEJ PIŁKARSKI ORAZ FESTYN RODZINNY -...
  • XVIII OSIEDLOWY TURNIEJ PIŁKARSKI ORAZ FESTYN RODZINNY -...
  • XVIII OSIEDLOWY TURNIEJ PIŁKARSKI ORAZ FESTYN RODZINNY -...
  • XVIII OSIEDLOWY TURNIEJ PIŁKARSKI ORAZ FESTYN RODZINNY -...

« wstecz

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88