POWIAT WĄGROWIECKI ORGANIZATOREM PRZEWOZÓW AUTOBUSOWYCH O CHARAKTERZE UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ
Powiat Wągrowiecki przyjął rolę organizatora transportu publicznego na 18 liniach komunikacyjnych. W tym celu Powiat złożył wniosek o dopłatę do przewozów z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
Wniosek ten został pozytywnie rozpatrzony a kwota dopłaty z Funduszu do 18 linii komunikacyjnych wynosi 444 942,00 zł tj. co stanowi 3,00 zł dopłaty do każdego wozokilometra. Pozostałe koszty, po odliczeniu wpływów ze sprzedanych biletów, pokrywane będą w 50% przez Powiat Wągrowiecki, a pozostałe 50% pokryją: Miasto i Gmina Gołańcz, Gminy Wągrowiec, Gmina Mieścisko, Gmina Damasławek oraz Gmina Wapno.
Przewozy te organizowane będą do końca roku, w sumie 114 dni nauki szkolnej, co stanowi ok. 150 tys. wozokilometrów.
Wspólne działanie powiatu i samorządów gminnych wynikało z zamiaru zawieszenia przez PKS Piła Sp. z o.o. kursowania autobusów na tych liniach, a tym samym brak możliwości dojazdu, przede wszystkim młodzieży szkolnej.
Operatorem pozostaje PKS Piła Sp. z o.o. na podstawie umowy zawartej z powiatem 28 kwietnia br.
Powiat Wągrowiecki jest organizatorem publicznego transportu zbiorowego w przewozach autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na następujących liniach komunikacyjnych:
1. Linia nr 67650 Gołańcz – Czesławice
2. Linia nr 67650-2 Gołańcz – Oporzyn
3. Linia nr 67651 Wągrowiec – Przysieka
4. Linia nr 67652 Wągrowiec – Gołańcz – Pawłowo Żońskie
5. Linia nr 67653 Wągrowiec – Wiatrowo
6. Linia nr 67654 Wągrowiec – Pawłowo Żońskie – Gołańcz – Smogulec
7. Linia nr 67655 Wągrowiec – Wapno – Damasławek
8. Linia nr 67656 Wągrowiec – Dąbkowice
9. Linia nr 67657 Wągrowiec – Stępuchowo – Damasławek
10. Linia nr 67658 Wągrowiec – Kopaszyn – Oporzyn
11. Linia nr 67659 Czesławice – Damasławek
12. Linia nr 67660 Damasławek – Gołańcz
13. Linia nr 67661 Wągrowiec – Damasławek – Wągrowiec
14. Linia nr 67663 Gołańcz – Smogulec
15. Linia nr 67664 Wągrowiec – Durowo – Gołańcz
16. Linia nr 67665 Wągrowiec – Werkowo
17. Linia nr 67666 Wągrowiec – Mieścisko – Gołaszewo
18. Linia nr 67667 Wągrowiec – Podlesie Kościelne – Mieścisko.
Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się w załącznikach.
Aktualności - fot. FB PKS Piła
Szczegółowe rozkłady jazdy
- [treść archiwalna]
- [treść archiwalna]
- [treść archiwalna]
- [treść archiwalna]
- [treść archiwalna]
- [treść archiwalna]
- [treść archiwalna]
- [treść archiwalna]
- [treść archiwalna]
- [treść archiwalna]
- [treść archiwalna]
- [treść archiwalna]
- [treść archiwalna]
- [treść archiwalna]
- [treść archiwalna]
- [treść archiwalna]
- [treść archiwalna]