Giganci trzecią drużyną w Polsce - gratulujemy!

W dniach od 4 do 6 czerwca 2024 roku odbył się Finał Ogólnopolski Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców. W turnieju uczestniczyło siedem najlepszych drużyn z całej Polski. Zawody rozgrywane były w Ośrodku Sportu i Rekreacji – Hala „Relax” w Piotrkowie Trybunalskim.

Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, oto wyniki naszej drużyny:

- ZS nr 1 w Wągrowcu – ZSOMS Ostrowiec Świętokrzyski 20:20 (k 3:4)

I miejsce i tytuł Mistrzów Polski zdobyła drużyna LO z Opola,

II miejsce i tytuł Wicemistrzów Polski wywalczył zespół IV LO z Piotrkowa Trybunalskiego,

III miejsce zajęli zawodnicy ZS Nr 1 z Wągrowca, zdobywając w ten sposób brązowy medal,

IV miejsce wywalczyła drużyna III LO z Puław,

V miejsce zdobyli zawodnicy ZSOMS z Ostrowca Świętokrzyskiego,

VI miejsce wywalczyła drużyna ZS z Dąbrowy Białostockiej,

VII miejsce zajęli zawodnicy ZS Nr 2 z Mrągowa.

Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego – Juliusz Wiernicki oraz dyrektor IV LO – Konrad Sikora wręczyli medale oraz nagrody uczestnikom Finału Ogólnopolskiego Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców.

Oprócz nagród za osiągnięcia zespołowe przyznano również wyróżnienia indywidualne. Z zespołu ZS nr 1 wyłoniono „króla strzelców” – został nim Adam Andrzejewski. Za najlepszego zawodnika naszej drużyny uznano Amadeusza Dąbrowicza.

Skład naszej reprezentacji: Adam Andrzejewski kl. IV Tl, Hubert Chomko kl. V Ti5, Amadeusz Dąbrowicz kl. V Ti5, Nikodem Gramza kl. V Tm5, Mariusz Kowalewski kl. I Tl3, Oliwier Należyty kl. II Tl1,  Wiktor Nowak kl. I Tl3, Marcel Pankowski kl. II Tl1, Rafał Szmania kl. VTl5, Kacper Wachowiak kl. V Ti5, Franciszek Zieliński kl. I Tl3. Opiekunami grupy byli Michał Liske i Piotr Łuszcz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!