Chór TheHoor, Z.H. Jóźwiakowski i Piekarnia-Cukiernia Piotrowscy laureatami konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT 2024
Uroczyste podsumowanie wyników jubileuszowej 30. edycji konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej odbyło się 16 marca 2025 r. w Auli UAM w Poznaniu.
Laureatami z powiatu wągrowieckiego zostali: wągrowiecki Chór TheHoor, Zakład Handlowy Jóźwiakowski z Damasławka oraz gołaniecka Piekarnia - Cukiernia Wojciech i Wiesława Piotrowscy s.c. Gratulacje nagrodzonym złożyli: Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Przewodnicząca Rady Powiatu Natalia Pałczyńska oraz Wicestarosta Jerzy Springer.
Ideą konkursu, jak co roku, było wyłonienie, uhonorowanie i promocja wartościowych dokonań rynkowych, ekologicznych, samorządowych i organizacyjnych. Niedzielny wieczór w Auli UAM zaowocował pięknymi nagrodami dla The Hoor za wyróżniające działania na rzecz regionu w roku 2024: GRAND PRIX 2024 w kategorii edukacja, kultura i sport oraz tytuł HIT regionu 2024 za propagowanie wśród lokalnej społeczności muzyki chóralnej, reprezentowanie regionu i kraju w krajowych i międzynarodowych konkursach oraz festiwalach chóralnych. Zakład Handlowy Jóźwiakowski otrzymał HIT regionu 2024 za działanie logistyczne, jakość obsługi klienta oraz szeroką ofertę handlową w zakresie kompleksowej obsługi rolnictwa. Piekarnia - Cukiernia Wojciech i Wiesława Piotrowscy s.c. otrzymała tytuł HIT regionu 2024 za wyjątkowe walory smakowe i jakościowe swoich wyrobów, przygotowanych na bazie naturalnych surowców i w oparciu o 150-letnią tradycję rodzinną.
- Dziękujemy Radzie Programowej „Gospodarczo Samorządowego Hitu Wielkopolski i Ziemii Lubuskiej”. Wielkie podziękowania za nominację oraz obecność na gali składam panom starostom oraz pani przewodniczącej - podkreśla dyrygent Chóru TheHoor dr Tomasz Kotwica.
Kapitułę Konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej, tworzą przedstawiciele urzędów, instytucji i stowarzyszeń statutowo zainteresowanych rozwojem gospodarczym oraz promocją regionu. Kapituła ocenia przede wszystkim poziom jakościowy, nowatorstwo i zakres osiągniętych efektów.
Fot. FB Chór TheHoor, archiwum prywatne Państwa Piotrowskich