Aktualności

Stronicowanie

 • Strażacy ochotnicy z naszego powiatu pojadą na Finał Ogólnopolskiego Konkursu Kronik OSP

  Strażacy ochotnicy z naszego powiatu pojadą na Finał Ogólnopolskiego Konkursu Kronik OSP

  2018.08.06

  Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wągrowieckiego zostali laureatami w XX Wojewódzkim Konkursie Kronik OSP, którego podsumowanie odbyło się 4 sierpnia w Wolsztyńskim Domu Kultury. Wągrowieccy laureaci eliminacji wojewódzkich to: Alicja Czajkowska i Kazimierz Czajkowski - oboje OSP Czerlin, Agata Malewska - OSP Runowo, Stefania Pawlak - OSP Łekno, Klaudia Majda i Jarosław Kędziora - oboje OSP Panigródz, Tomasz Dembski - OSP Oleszno oraz Jan Maćkowiak - wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Klubu Kronikarza OSP.

   

 • Program profilaktyki w zakresie zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV w Powiecie Wągrowieckim na lata 2018-2022

  Program profilaktyki w zakresie zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV w Powiecie Wągrowieckim na lata 2018-2022

  2018.08.03

  25 lipca 2018 roku program polityki zdrowotnej pn.: „Program profilaktyki w zakresie zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV typ 6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52 i 58 w powiecie wągrowieckim na lata 2018-2022” został przyjęty uchwałą nr XLV/349/2018 przez Radę Powiatu Wągrowieckiego. Głównym celem programu jest poprawa profilaktyki pierwotnej w zakresie szczepień ochronnych w celu obniżenia liczby osób zakażonych wirusem HPV, który może wywoływać raka szyjki macicy, raka sromu, raka pochwy, raka odbytu, brodawki narządów płciowych, nowotwory głowy i szyi. W tym zakresie zostanie również przeprowadzona edukacja zdrowotna społeczeństwa.

   

 • Możliwość ubiegania się o dofinansowanie realizacji programów psychologiczno-terapeutycznych dla sprawców przemocy w rodzinie

  Możliwość ubiegania się o dofinansowanie realizacji programów psychologiczno-terapeutycznych dla sprawców przemocy w rodzinie

  2018.08.02

  Wydział Polityki Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu informuje o z rezerwy celowej, uruchamianej przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

   

 • W krainie zabaw z TPD

  W krainie zabaw z TPD

  2018.08.02

  W środę 1 sierpnia grupa dzieci i młodzieży uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do krainy zabaw "Bogilu" niedaleko Grodziska Wielkopolskiego. Wycieczka została zorganizowana przez miejski oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wągrowcu i prezes TPD Elżbietą Rączkowiak na czele. Wycieczka została dofinansowana z budżetu Powiatu Wągrowieckiego.

 • Oddano hołd Powstańcom Warszawskim

  Oddano hołd Powstańcom Warszawskim

  2018.08.02

  1 sierpnia przypada 74. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. To wydarzenie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Również w Powiecie Wągrowieckim uczczono pamięć walczących i poległych powstańców. Symboliczne złożenie kwiatów miało miejsce w Damasławku, na cmentarzu, gdzie spoczywa ks. Zbigniew Drzewiecki, uczestnik powstania warszawskiego, po wojnie wieloletni proboszcz parafii w Damasławku. 

Stronicowanie

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88