Aktualności

Stronicowanie

 • 20 - lecie reaktywacji Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Gołańczy

  20 - lecie reaktywacji Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Gołańczy

  2019.05.20

  W niedzielę 19 maja odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 20 - lecia reaktywacji Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Gołańczy. W uroczystości uczestniczył Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, który na ręce prezesa Bractwa Piotra Nadera przekazał pamiątkowy grawerton.

                                                                                                                                        

 • Zapraszamy na XXIX TURNIEJ  PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN OSIEDLOWYCH ”MUNDIALITO 2019”

  Zapraszamy na XXIX TURNIEJ  PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN OSIEDLOWYCH ”MUNDIALITO 2019”

  2019.05.20

  TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ REGIONALNY, TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI ODDZIAŁ MIEJSKI W WĄGROWCU POWIAT WĄGROWIECKI, MIASTO WĄGROWIEC, SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA W WĄGROWCU, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4  - BOISKO ORLIK zapraszają na XXIX TURNIEJ  PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN OSIEDLOWYCH ”MUNDIALITO 2019”.

   

 • Obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP

  Obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP

  2019.05.17

  W czwartek 16 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka.

  Na uroczyste obchody w Komendzie Powiatowej PSP w Wągrowcu przybyli przedstawiciele władz samorządowych, szpitala, policji, nadleśnictwa, sanepidu zarządów gminnych związku OSP. Gości powitał st. bryg. Zbigniew Dziwulski - komendant powiatowy PSP. Podczas uroczystości funkcjonariusze PSP otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe, wręczone zostały im również wyróżnienia. Uroczystość była okazją do podziękowania przedstawicielom władz i służb powiatowych.

  Tytuł "Strażaka Roku 2018" w powiecie wągrowieckim otrzymała Marta Jurek z OSP w Gołańczy, tytuł "Działacza Roku 2018" na terenie powiatu przyznano Piotrowi Kaczmarkowi z OSP w Skokach, a OSP w Siennie przypadł tytuł "OSP Roku 2018".

  Wyróżnionym pogratulował m. in. Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, który jednocześnie podziękował wszystkim strażakom za ich codzienną pracę. DO życzeń i gratulacji dołączyła Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego Małgorzata Osuch.

  Warto wspomnieć, że 10 maja podczas obchodów wojewódzkich PSP na stopień starszego brygadiera został awansowany Z. Dziwulski, a mł. asp. Sławomir Wyrzykowski został odznaczony brązową odznaką "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej"

  Informacje i zdjęcia: Jan Maćkowiak

   

 • Wizyta podopiecznych wągrowieckiego OREW

  Wizyta podopiecznych wągrowieckiego OREW

  2019.05.16

  W środę 15 maja Starostę Wągrowieckiego Tomasza Kranca odwiedzili wyjątkowi goście - podopieczni Ośrodka Rewalidacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Wągrowcu: Maja, Nadia, Roksana, Kuba, Erwin, Iza, Ania, Zuzia i Bartek wraz z rodzicami i opiekunami.

  Goście zwiedzili gabinet starosty, biuro Przewodniczącej Rady Powiatu, biuro rady oraz salę sesyjną, dowiedzieli się również wielu informacji o powiecie, które przybliżył im starosta. Na pamiątkę wizyty w starostwie włodarz powiatu otrzymał piękny upominek - obraz z odciśniętymi dłońmi wszystkich podopiecznych OREW.

  Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

  Co to jest OREW

  Ośrodek Rewalidacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy (OREW) jest niepubliczną placówką oświatową, w której mogą realizować obowiązek przedszkolny, szkolny i obowiązek nauki dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim. W Wągrowcu mieści się na ulicy Taszarowo 9.

  Do OREW uczęszczają dzieci od 3 do 25 roku życia posiadające:

  • orzeczenie o stopniu niepełnosprawności;
  • orzeczenie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawności sprzężone lub orzeczenie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej o potrzebie zajęć rewalidacyjno - wychowawczych.

  Oprócz działań edukacyjnych OREW zapewnia:

  • rehabilitację ruchową
  • terapię logopedyczną
  • terapię psychologiczną
  • dogoterapię
  • hipoterapię

  Zajęcia w OREW są bezpłatne.

 • Sukcesy mieszkańców powiatu wągrowieckiego w konkursie Sztuki Ludowej Pałuk w Szubinie

  Sukcesy mieszkańców powiatu wągrowieckiego w konkursie Sztuki Ludowej Pałuk w Szubinie

  2019.05.15

  W sobotę, 11 maja w Szubińskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie 57. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk, w którym po raz szósty wzięły udział hafciarki z koła działającego przy Muzeum Regionalnym w Wągrowcu. Powiat Wągrowiecki dofinansował organizację konkursu.

Stronicowanie

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88