Aktualności

Stronicowanie

 • Obchody Dnia Sybiraka i 82. rocznica napaści ZSRR na Polskę

  Obchody Dnia Sybiraka i 82. rocznica napaści ZSRR na Polskę

  2021.09.17
  17 września 1939 r. pod pretekstem „wzięcia w opiekę życia i mienia ludności ukraińskiej i białoruskiej” zamieszkującej wschodnie tereny Polski oraz „wyzwolenia ludu polskiego od nieszczęść wojny”, żołnierze sowieccy wkroczyli na terytorium Rzeczypospolitej. Dla broniącej się przed najazdem niemieckim Polski był to cios w plecy. Państwo polskie zaatakowane z dwóch stron nie było w stanie obronić swojego terytorium.
   
  W dzisiejsze przedpołudnie pod Krzyżem Katyńskim na Placu Jana Pawła II w Rogoźnie w imieniu władz Powiatu Wągrowieckiego wiązankę kwiatów złożył Starosta Tomasz Kranc, który uczestniczył w uroczystości upamiętniającej 82. rocznicę napaści ZSRR na Polskę oraz obchody Dnia Sybiraka, na zaproszenie Burmistrza Rogoźna i Prezesa Zarządu Koła Związku Sybiraków w Rogoźnie.
 • Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Szachach

  Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Szachach

  2021.09.15
  W minioną niedzielę w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Szachach. System rozgrywek to dystans 9 rund z tempem gry po 15 minut dla każdego zawodnika. Obowiązywały przepisy Polskiego Związku Szachowego, a rozgrywki odbywały się w jednej grupie. Sędzią głównym był Michał Piechocki.
   
  Najmłodsi uczestnicy (Kacper Kilarski i Anna Kilarska) oraz najstarsi (Maria Stohnij, Krzysztof Okoniewski i Zbigniew Konieczny) otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez powiat. Powiat ufundował także nagrody pieniężne i dyplomy.
 • Już wkrótce ruszy rozbudowa ulicy Grzybowej w Wągrowcu

  Już wkrótce ruszy rozbudowa ulicy Grzybowej w Wągrowcu

  2021.09.14
  We wtorek 14 września Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc wraz z dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg Robertem Torzem, przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Danuty Królczyk podpisali umowę z Przedsiębiorstwem Budowlano-Drogowym Szymon Włodarczyk na zadanie pod nazwą "Rozbudowa ulicy Grzybowej w Wągrowcu (droga powiatowa nr 1622P)".
   
  Całkowita kwota robót to 1.436.381,59 zł. Zadanie to dofinansowywane jest w 60% z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostała kwota pochodzi z budżetu powiatu oraz gminy miejskiej Wągrowiec.
   
   
   
 • WOPR ma nowych, młodych ratowników

  WOPR ma nowych, młodych ratowników

  2021.09.13
  W niedzielę, 12 września nad jeziorem w Kobylcu Starosta Tomasz Kranc i Grzegorz Ziółkowski - prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Wągrowcu wręczyli legitymacje młodszym ratownikom. Nadane uprawnienia poprzedził ukończony kurs i zdany egzamin pod okiem ratowników, instruktorów i szkoleniowców WOPR: Artura Piechowiaka, Tomasza Wyrembka, Ireneusza Dobrowolskiego i Jacka Adamskiego.
   
 • I kolejne sukcesy młodych zawodników z Zamku Gołańcz!

  I kolejne sukcesy młodych zawodników z Zamku Gołańcz!

  2021.09.10
  5 września w Nowym Tomyślu odbyła się kolejna runda Wielkopolskich Wieloboi Atletycznych. Drużynę Zamku w biegu 4x10 m, rzucie piłką lekarską, trójskoku i rwaniu reprezentowały cztery zawodniczki i dwóch zawodników.
   
  Trenerem wieloboistów jest Mariusz Dzięciołowski. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o 15.00 w kompleksie sportowym na ul. Sportowej w Gołańczy.
   
   

Stronicowanie

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88