Aktualności

Stronicowanie

 • Narada z dyrektorami szkół prowadzonych przez powiat

  Narada z dyrektorami szkół prowadzonych przez powiat

  2020.08.24

  20 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu z inicjatywy starosty Tomasza Kranca odbyła się narada z dyrektorami powiatowych szkół i placówek oświatowych, w której uczestniczył również Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny pan Paweł Gilewski. Tematem przewodnim była organizacja i funkcjonowanie szkół i placówek od 1 września br. Dyrektorzy przedstawili wewnętrzne regulaminy i procedury funkcjonowania jednostek w czasie epidemii, które skonsultowano z Inspektorem. Dyrektorzy zapewnili, że pracownicy na bieżąco zapoznają się z procedurami, a w najbliższym czasie zostaną z nimi zapoznani również uczniowie.

 • Laptopy i środki ochrony dla pieczy zastępczej

  Laptopy i środki ochrony dla pieczy zastępczej

  2020.08.21

  Powiat wągrowiecki przystąpił  do projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie pandemii COVID-19”. Stosowną umowę w tym zakresie podpisał Starosta Tomasz Kranc i Wicestarosta Michał Piechocki. Wartość projektu wsparcia to 461.707,41 zł.

  W ramach tego programu rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka oraz Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza otrzymają wsparcie w zakresie nieodpłatnego użyczenia 151 nowych laptopów  z oprogramowaniem dla realizacji zadań w trybie zdalnego nauczania (wsparcie otrzymają podopieczni pieczy rodzinnej i instytucjonalnej realizujący obowiązek szkolny w wieku 7-25 lat). Placówki zostaną doposażone w środki ochrony osobistej – maseczki, rękawiczki oraz płyny dezynfekujące.

  Celem realizacji projektu jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków epidemii COVID-19 w obszarze  pieczy zastępczej poprzez wzmocnienie rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze w zakresie bezpiecznej realizacji zadań tych podmiotów w okresie epidemii.

  Projekt realizowany jest przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wągrowcu. Sfinansowany zostanie z budżetu państwa oraz Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

 • XXII Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych

  XXII Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych

  2020.08.17

  W niedzielę, 16 sierpnia na terenie Gminnego Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego w Damasławku odbyła się XXII Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych.

  Wystawa, jak co roku, zgromadziła liczną publiczność. Oprócz komisyjnej oceny koni odbył się konkurs zaprzęgów konnych oraz konkursy pokazowe skoków mini. Jedną z nagród, w kategorii Młodzieżowego Czempiona wręczył Starosta Wągrowiecki, Tomasz Kranc.

  Organizatorami wydarzenia byli: Związek Hodowców Koni Wielkopolskich w Gnieźnie, Powiatowe Koło Związku Hodowców Koni Wielkopolskich w Wągrowcu oraz Wójt Gminy Damasławek.

   

  Zdjęcia: Gmina Damasławek

 • Remonty dróg powiatowych

  Remonty dróg powiatowych

  2020.08.13
  Trwa remont odcinka drogi powiatowej nr 1603P Siedleczko - granica gminy Wągrowiec. Zadanie realizowane jest w ramach Powiatowego Budżetu Obywalelskiego 2020. 
 • XXII Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych

  XXII Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych

  2020.08.12

  Już w najbliższą niedzielę 16 sierpnia w Damasławku odbędzie się XXII Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych. Wystawa będzie miała miejsce w Gminnym Ośrodku Rekreacyjno - Sportowym w Damasławku i rozpocznie się o godzinie 10.00. Organizacja wystawy została dofinansowana z budżetu Powiatu Wągrowieckiego.

   

Stronicowanie

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88