Aktualności

Stronicowanie

 • Rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021

  Rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021

  2020.09.01

  Przed nami kolejny rok szkolny, rok pełen wyzwań zarówno dla tych, którzy zasiądą w szkolnych ławkach jak i dla rodziców i nauczycieli. Dziś pragniemy powitać wszystkich uczniów, a w szczególności uczniów klas pierwszych. Niech nauka w nowej szkole niesie ze sobą wiele radości i stanie się dla Was piękną przygodą, a także wyrazem nieustającej ciekawości świata. To od Was zależy, kim chcecie zostać i kim zostaniecie. To Wy drodzy uczniowie naszej szkoły jesteście dla nas najważniejsi. To dla Was są tu nauczyciele i pracownicy szkoły. Są tutaj po to, by razem z Wami dążyć do odnalezienia Waszej drogi w życiu. Życzymy, więc Wam samych sukcesów, odwagi do realizacji celów i entuzjazmu w odkrywaniu  i poznawaniu świata. Wierzymy, że dobrze rozpoczęty rok szkolny przyniesie wiele przyjemności i z satysfakcją pozwoli zakończyć naukę w przyszłym roku.

  W szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Wągrowiecki w nowym roku szkolnym rozpoczęło naukę 2441 uczniów, w tym 575 uczniów klas pierwszych.

  W I Liceum Ogólnokształcącym naukę w klasach pierwszych rozpocznie 106 uczniów:

  • klasa I a o profilu matematyczno-fizycznym i matematyczno-geograficznym
  • klasa I c o profilu biologiczno-chemicznym
  • klasa I d o profilu ogólnym i humanistycznym
  • klasa I e o profilu językowo-społecznym

  W Zespole Szkół nr 1 naukę w klasach pierwszych naukę rozpocznie 208 uczniów w oddziałach:

  • technik informatyk oraz technik ekonomista
  • technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik usług fryzjerskich
  • technik mechatronik oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej
  • technik logistyk
  • 4 oddziały wielozawodowej Szkoły Branżowej I Stopnia

  W Zespole Szkół nr 2, naukę w klasach pierwszych rozpocznie 213 uczniów:

  Liceum Ogólnokształcące:

  • klasa I a o profilu geograficzno-językowym
  • klasa I b o profilu pedagogicznym
  • klasa I c o profilu bezpieczeństwo publiczne
  • klasa I d o profilu politechnicznym, bezpieczeństwo publiczne oraz pedagogicznym

  Technikum:

  • technik ekonomista
  • technik informatyk oraz technik hotelarstwa
  • technik programista

  Zespół Szkół w Gołańczy powita w swoich progach 48 uczniów klas pierwszych, którzy będą kształcić się jako:

  • technik rolnik
  • w oddziale wielozawodowej Szkoły Branżowej I Stopnia

   

  Ten rok szkolny może różnić się od pozostałych. Bez wątpienia znaleźliśmy się w sytuacji, która budzi w nas wiele emocji. Boimy się o zdrowie swoje i najbliższych. Dlatego też prosimy Państwa, w szczególności młodzież o zachowanie ostrożności i respektowanie przyjętych w szkole procedur, które mają zapewnić bezpieczeństwo Wam jak i wszystkim pracownikom szkoły. Pamiętajmy, że profilaktyka jest najważniejsza.

  Nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy, by nie zabrakło Państwu zapału, cierpliwości, sił i optymizmu. Pragniemy, aby ten rok szkolny przyniósł wiele wspaniałych efektów, a każdy dzień spędzony w szkole był dla Państwa powodem do osobistej i zawodowej satysfakcji oraz zyskiwał uznanie w społeczeństwie. Niech Państwa oddanie, pasja, profesjonalizm w nauczaniu i wychowaniu dzieci niosą ze sobą poczucie spełnienia i dumy.

  Rodzicom chcemy życzyć wiele radosnych chwil i przeżyć związanych z sukcesami Waszych dzieci. Niech nie zabraknie Państwu cierpliwości, wytrwałości i chęci w procesie związanym z wychowaniem młodego pokolenia.

   

  Starosta Wągrowiecki, Tomasz Kranc

  Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego, Małgorzata Osuch

  Wicestarosta, Michał Piechocki

 • W podziękowaniu za trud

  W podziękowaniu za trud

  2020.08.31
  Dożynki to radosne dziękczynienie za plony, okazja do wyrażenia radości i wdzięczności oraz dumy z pracy rąk naszych rolników. Ta piękna wielowiekowa tradycja, której wyrazem jest bochen chleba jest także istotną nagrodą za miesiące trudu rolników, sadowników, producentów warzyw, działkowców, pszczelarzy, przetwórców.
   
  Dożynki to również czas odpoczynku i nabrania sił przed rozpoczęciem dalszych prac polowych, jak również odpowiedni moment do wyrażenia naszej wdzięczności rolnikom i ich rodzinom za kultywowanie wielowiekowych tradycji oraz przekazywanie szacunku do ziemi kolejnym pokoleniom.
  Święto plonów to jeden z najpiękniejszych staropolskich obrzędów. To czas radości, poczucia satysfakcji z efektów ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, jak również wspólnej refleksji nad nowymi wyzwaniami, zadaniami i ważnymi celami do zrealizowania, jakie stoją przed polskim rolnictwem.
  Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim rolnikom ziemi wągrowieckiej za całoroczny trud pracy na roli i uzyskane zbiory. Po raz kolejny możemy wspólnie przekonać się, że nasz region to ziemia ludzi pracowitych i rzetelnych, ciężko pracujących dla swoich rodzin i naszej ojczyzny. Niech piękny gest dzielenia chleba będzie znakiem międzyludzkiej solidarności i budowania więzi społecznej.
   
  Na czas dożynkowych uroczystości życzenia składają:
  Starosta Wągrowiecki, Tomasz Kranc
  Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego, Małgorzata Osuch
  Wicestarosta, Michał Piechocki
 • Dary od przyjaciół dla pacjentów ZOL-u

  Dary od przyjaciół dla pacjentów ZOL-u

  2020.08.31
  Już od wielu lat Szymon Jasiński wraz z grupą przyjaciół organizują dla mieszkańców powiatu wągrowieckiego różne akcje charytatywne. W tym roku wsparli Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Wągrowcu.
  Do tych przyjaciół należą uczestnicy festynu sportowo- rekreacyjnego na Osiedlu Wschód, sklep sportowy „Donia” pani Doroty Sobolewskiej, Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Grylewo na czele z panem Zbigniewem Pawlakiem, Wojciech Skrzypczak – pomysłodawca akcji „Lotką w covid-19” oraz pan Janusz Patelski. Z zebranych podczas różnych akcji środków sfinansowano zakup m.in. 2 wentylatorów na statywach, 38 kompletów sztućców, 40 kubków wielokrotnego użytku, prześcieradła, parasol przeciwsłoneczny, maseczki oraz przyłbice.
  Przekazanie sprzętu nastąpiło przed Starostwem Powiatowym.
  Dary dla pacjentów ZOL-u odebrał dr n.med. Michał Grzeszczak, chirurg z wągrowieckiego szpitala.
  W imieniu pacjentów wągrowieckiego ZOL-u - dziękujemy!
 • Andrzej Wieczorek z Honorową Nagrodą Kulturalną

  Andrzej Wieczorek z Honorową Nagrodą Kulturalną

  2020.08.25

  Członek Zarządu Powiatu Wągrowieckiego, zasłużony pedagog, nauczyciel historii, autor książek, w poniedziałek, 24 sierpnia odebrał doroczną Honorową Nagrodę Kulturalną, przyznaną przez Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Pałuckiej w Wągrowcu za zasługi dla regionu, w szczególności za publikacje związane z regionem, a dotyczącym Powstania Wielkopolskiego na terenie powiatu wągrowieckiego. W imieniu Zarządu Towarzystwa, „Pałuckiego Koziołka” wręczyła laureatowi prezes Towarzystwa, pani Kinga Babicz.

  W spotkaniu udział wziął Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt oraz Wójt Gminy Wągrowiec, Przemysław Majchrzak, którzy pośpieszyli do laureata z gratulacjami.

  Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Pałuckiej przyznaje doroczną Honorową Nagrodę Kulturalną od 1995 roku za całokształt działalności, wyjątkowo za jednorazowe osiągnięcie, w dziedzinie: twórczości kulturalnej, kultywowania tradycji regionalnych, publikacji związanych z regionem, wyróżniającej się działalności organizacyjnej w zakresie kultury.

  *Andrzej Wieczorek to absolwent Wydziału Historii UAM  w Poznaniu. Przez 43 lata pracował jako nauczyciel i administrator oświaty. Początkowo w Pawłowie Żońskim, a później w Gołańczy (34 lata). W okresie pracy zawodowej ekspert MEN w zakresie historii. Wychowawca blisko 200 laureatów i finalistów różnych konkursów historycznych. Wychowawca wielu medalistów różnych dyscyplin sportowych. Pomysłodawca i opiekun wielokrotnie nagradzanej w różnych konkursach szkolnej gazetki historycznej „Piaścik”. Organizator i opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego. Jeden z inicjatorów budowy sal gimnastycznych przy gołanieckich szkołach i boiska sportowego przy Szkole Podstawowej. Radny Powiatu Wągrowieckiego I, II, III, V i VI kadencji. Obecnie jest członkiem Zarządu Powiatu Wągrowieckiego.

  Doprowadził do reaktywacji Rady Powiatowej LZS w Wągrowcu i Rady Miejsko-Gminnej LZS w Gołańczy.

  Inicjator i współorganizator festynów archeologicznych „Na Zbylutowym Grodzie” w latach 2001-2007 w Łeknie.

  Członek kilku stowarzyszeń; współzałożyciel Towarzystwa Miłośników Ziemi Gołanieckiej, członek Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Wągrowcu w poprzedniej kadencji. Członek Rady Muzeum Regionalnego w Wągrowcu. Współzałożyciel i prezes od 2004 roku Wągrowieckiego Stowarzyszenia Szlaku Cysterskiego. Członek Krajowej Rady Koordynacyjnej Szlaku Cysterskiego w Polsce. Uczestnik wielu konferencji i spotkań przedstawicieli miast i gmin związanych ze szlakiem cysterskim w Polsce. Pomysłodawca promocji całego szlaku przez Pocztę Polską poprzez wydawanie serii kart pocztowych promujących poszczególne obiekty cysterskie w Polsce.

  Autor kilkunastu opracowań dotyczących powstania wielkopolskiego 1918/19 na ziemi gołanieckiej i w powiecie wągrowieckim. Autor książek. Współautor monografii miasta, autor wielu artykułów na tematy oświatowe, historyczne i turystyczne publikowanych w wydawnictwach o zasięgu krajowym, wojewódzkim i powiatowym. Uczestnik wielu spotkań z młodzieżą i mieszkańcami miejscowości związanych z powstaniem wlkp. w gminie Gołańcz, w Wągrowcu i w Poznaniu.

  Za pracę zawodową i działalność społeczną wielokrotnie odznaczany i wyróżniany m.in.:

  Krzyżem Kawalerskim OOP, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotą Odznaką ZNP, Złotą odznaką honorową „Za zasługi w rozwoju woj. pilskiego”, Srebrną odznaką honorową „Za zasługi w rozwoju woj. pilskiego”, Odznaką honorową „Za zasługi dla woj. wielkopolskiego”, Brązową odznaką „Zasłużony działacz kultury fizycznej”, Odznaką „Za zasługi w rozwoju LZS woj. wielkopolskiego”, Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej Pierwszego Stopnia, Nagrodami Kuratora Oświaty i Wychowania i wielokrotnie nagrodami Dyrektora szkoły.

  W 2004 r. otrzymał od Wojewody Wielkopolskiego wyróżnienie „W uznaniu zasług na wspólnej drodze do zjednoczonej Europy”. W 2005 roku wyróżniony przez władze miasta tytułem „Zasłużony dla Miasta i Gminy Gołańcz”, a w 2010 r. Medalem Karola Libelta.

  W 2013 r. Towarzystwo Miłośników Ziemi Gołanieckiej przyznało mu „Honorową Nagrodą Kulturalną”. W 2015 r. wyróżniony „Nagrodą Herbu Powiatu Wągrowieckiego”. W 2015 r. wyróżniony przez Zarząd Główny Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu nagrodą „Dobosza Powstania Wielkopolskiego”. Laureat Nagrody Powiatu „Złota Pieczęć”.

  Członek Powiatowego Komitetu Honorowego powołanego z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości i zwycięskiego powstania wielkopolskiego 1918-1919, Przewodniczący Rady Programowej tego komitetu oraz członek Komitetu Honorowego obchodów obu wydarzeń w Mieście i Gminie Gołańcz.

  Pomysłodawca i współorganizator wielu projektów, które mają upamiętnić bohaterów sprzed 100 lat. Autor wydanego w roku 2019 albumu pt. „W hołdzie powstańcom wielkopolskim 1918-1919 roku powiatu wągrowieckiego”.

 • Nagrody Starosty dla najlepszych maturzystów przyznane

  Nagrody Starosty dla najlepszych maturzystów przyznane

  2020.08.25

  W środę 19 sierpnia 2020 r. Zarząd Powiatu Wągrowieckiego podjął uchwałę w sprawie przyznania Nagród Starosty Wągrowieckiego dla 10 najlepszych maturzystów. Nagrody oraz listy gratulacyjne zostały przekazane dyrektorom.Ranking najlepszych maturzystów ustalono na podstawie sumy wyników punktów procentowych z przedmiotów obowiązkowych (w roku 2020 odbyła się tylko część pisemna: j. polski, j. obcy, matematyka wraz z jednym przedmiotem dodatkowym).

  Najlepsza okazała się Karolina Hoffa - absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu, która uzyskała w rankingu 385 punktów otrzymując tym samym Nagrodę Starosty Wągrowieckiego w wysokości 1500 zł. Na drugim miejscu uplasowała się Julianna Jakubiak z I LO w Wągrowcu, uzyskując wynik 374 punktów i nagrodę w wysokości 1000 zł. Trzecie miejsce  w rankingu najlepszych maturzystów z wynikiem 369 punktów zajęła Patrycja Chojnacka, również z I LO, która otrzymała gratyfikację finansową w wysokości 700 złotych. Na kolejnych miejscach uplasowali się:

  Seweryn Glabiszewski, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu, uzyskując wynik 366 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł,

  Szymon Ziemianek, absolwent  I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu, uzyskując wynik 363 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł,

  Julia Kwapińska, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu, uzyskując wynik 362 punkty i nagrodę w wysokości 500 zł,

  Adam Ciesielski absolwent Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu, uzyskując wynik 357 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł,

  Radosław Winiecki, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu, uzyskując wynik 354 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł,

  Alicja Mittmann, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu, uzyskując wynik 353 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł,

  Martyna Walinciak, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu, uzyskując wynik 353 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł.

  Gratulacje oraz nagrody książkowe otrzymali również absolwenci, którzy uzyskali najwyższy wynik na egzaminie maturalnym w swojej szkole: Barbara Działowska – absolwentka Zespołu Szkół nr 2 im. ppłk. dr. Stanisława Kulińskiego w Wągrowcu, Filip Stefaniak - absolwent Zespołu Szkół im. Karola Libelta w Gołańczy oraz Bartłomiej Frydrych – absolwent Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku.

  Warto podkreślić, że absolwenci osiągali bardzo wysokie wyniki w nauce i otrzymywali Stypendia Starosty Wągrowieckiego w ramach powiatowego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wągrowiecki.

Stronicowanie

[obiekt mapy] Starostwo Powiatowe w Wągrowcu - lokalizacja

Dane teleadresowe

Dane kontaktowe

Starostwo Powiatowe
ul. Kościuszki 15
62-100 Wągrowiec

tel. +48 67 268 05 00
fax +48 67 262 78 88